• ”Травіата”. Всесвітньо відомий склад виконавців

  • Середа, 11 жовтня 2006 року

Лос-Анджелес: відкриття оперного сезону 2006/2007 – особлива постановка ”Травіати” Джузепе Верді  у складі виконавців світового ґатунку: Рене Флемінг, Роландо Віллазон, Ренато Брусон.

Для оперного театру в Лос-Анджелесі зйомка вистави ”Травіата” для запису на DVD, який випускає фірма Decca, здійснюється вперше. Відкриття нічного гала-концерту дев’ятого вересня відначилося особливою вишуканістю. Модно одягнені знаменитості йшли червоним килимом павільйону під яскраво виблискуючими люстрами.

З теплотою зустріли нового музичного директора Опери Лос-Анджелеса Джеймса Конлона, який протягом 25-ти років працював з Метрополітен-оперою, протягом 10-ти років був головним диригентом Паризької опери, виступав на сценах таких всесвітньо відомих опер, як ”Ла Скала”, Королівська опера  Ковент Гарден та інших.

”Травіата” – одна з опер Верді, що виконуються найчастіше завдяки своїм видатним колоратурним аріям.

На початку вистави ми насолоджуємося сопрано американської співачки Рене Флемінг у ролі красивої, чарівної та дуже ранимої Віолети Валері, яка всією душею тягнеться до свого нового залицяльника Альфредо Жермонта.

В ”Un di' felice eterea” Альфредо зі зворушливою щирістю висловлює свою любов до Віолети. Проте Віолета завойовує наші симпатії своїм "sempre libera" (італійське ”назавжди вільна”) – наміром вести життя, вільне від зобов'язань.

Визнаючи, що жоден чоловік не викликав у неї такі сильні почуття, як Альфредо, Віолета вважає  дивним ("E' Strano") те, що, можливо, він призначений їй долею ("Ah, fors'e' lui"). Але в "Follia" (”Безумство”) вона відкидає цю можливість.

Хвилююче виконання Флемінг яскраво виражає пусте існування Віолети, демонструючи глядачам її стан самотності.

Протиставлення високих та низьких нот чарівної мелодії дає слухачеві можливість відчути душевні муки глибокої взаємної любові Віолети та Альфредо.

Голос, що описують як ”золоте зразкове сопрано” та стилістична різнобічність Флемінг далі зачаровують нас. Чудова майстерність Флемінг була відзначена орденом Почесного легіону, врученого французьким урядом у 2005 році. Двічі володарка ”Греммі”, Флемінг є єдиною артисткою на записах ”Decca” з 1995 року. Вона була учасником  документального фільму Філа Грабського ”У пошуках Моцарта” (2006 р.), присвяченого 250-річчу дня народження композитора, а також кінофільму ”Маргарет” 2006-2007 рр.

Всесвітньо відомий ліричний тенор Роландо Віллазон, мексиканець за народженням, є унікальним у ролі Альфредо, з якою він дебютував у 2001 році. До цього він виступав у Опері Лос-Анджелеса в ”Джанні Скіккі”, виконавши партію Рінучіо, а в ”Ромео і Джульєтті” – Ромео.

Його з нетерпінням чекали у провідних театрах, таких, як ”Метрополітен”, Національна паризька опера і Королівська опера.

Мистецьки поставлена Мартою Домінго, ”Травіата”  в Опері Лос-Анджелеса була відзначена  демонстрацією пристрасних почуттів, що рідко можна побачити на сцені.

Виконання Віллазона особливо яскраво проявляється в тому місці спектаклю, коли уривається музика, а пристрасний поцілунок Віллазона і чарівної Флемінг триває довгий час після того, як музика перестала грати.

Менш експресивне, але не менш переконливе виконання італійського баритона Ренато Брусона в ролі Джорджіо Жермона. Будучи за сценарієм авторитетним батьком, Альфредо Джорджіо керується принципами честі й пошани сім'ї, коли просить Віолету піти на жертву. Брусон драматично співає і виконує свою роль виключно по-джентельменськи.

Успішна кар'єра Ренато Брусона дозволила йому виступати в кращих театрах і концертних залах світу, завойовуючи визнання як одного з видатних баритонів нашого часу. Віденська державна опера присудила йому звання   "Kammersаnger", яке надається артистам за видатні заслуги.

Красиві декорації та різноманітні костюми прикрашають сценічні партії разом з чарівною хореографією Кітті Макнамі.

Вечір був відзначений винятковими виступами Ані Алкимової (Анніна), меццо-сопрано Сузанни Гузман (Флора Бервуа), тенора Даніеля Монтенегро (Гастон), баритона Лі Пуліса (маркіз д’Обіньї), Філіпа Крауза (барон Дюфоль), баса Джеймса Крезвіля (доктор Грінвіль).

Після щорічного вступного нічного гала-концерту відбулась урочиста зустріч з танцями під живий оркестр, яку відвідав генеральний директор Опери Лос-Анджелеса Пласідо Домінго. Яскравому складу виконавців, особливо Флемінг, Віллазону і Брусону зал аплодував стоячи п'ять хвилин. Увесь оркестр також був запрошений на сцену, щоб насолодитися оваціями.

”Травіата” оперного театру Лос-Анджелеса випромінює оперну майстерність у найкращих традиціях, задаючи тон майбутньому новому оперному сезону в Місті ангелів.

Естер Молеєм. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...