• Тенденції сучасного дизайну інтер'єрів

  • Вівторок, 23 лютого 2010 року

У сучасних тенденціях формування інтер'єру житла можна побачити як плюси, так і недоліки. Негативним, на думку деяких завзятих прибічників традиційних і класичних стилів, є схильність до спрощення, мінімалізму, а позитивним - практичність і зручність.

Простий дизайн з максимальним комфортом влаштовує більшість людей, що мешкає у напруженому ритмі міста. 

Популярними у сучасному дизайні інтер'єрів житла є спроби надати приміщенню більше простору і легкості за допомогою меблів, кольору стін, матеріалів та освітлення і т.п. Наприклад, використовуються меблі без ніжок, чи такі, що просто кріпляться до стін. Це спрощує проведення вологого прибирання, до того ж таким чином периметр кімнати візуально розширюється.Ширми і перегородки зі скла, бамбуку, завіси зі стрічок або намистин візуально ізолюють приміщення, надаючи йому легкості і світла.

Зовнішній вид меблів спрощується, проте ускладнюється технологія його виготовлення. Поширеним стає лакове покриття, використання набірної деревини, різноманітне скляне, металеве чи кам'яне оздоблення.

Меблі кухні стають схожими на меблі вітальні, що дозволяє логічно поєднати ці приміщення, хоча раніше вони і здавались такими, що не можна пов'язати.

Найбільш ізольованим місцем, як і раніше, залишається спальня. Та і її не оминули новинки, приміром, популярно стало вбудовувати в неї ванну кімнату чи гардеробну. Ванні кімнати розширюються і все менше нагадують традиційні, до яких ми звикли.

Такі матеріали, як керамограніт крупних розмірів, мозаїка, металеві, скляні чи дерев'яні вставки і оздоблення використовуються як у дизайні кухні, столової, так і для вітальні і навіть спальні.

Крупний керамограніт надає приміщенню відчуття об'єму, він приємний на дотик і теплий. Мозаїка дозволяє спростити і зекономити на кладці у важкодоступних чи взагалі незручних місцях: там, де прокладаються труби, на поличках і навколо вимикачів. 

Різноманітні вставки з мозіїки, особливо вертикальні, можуть покращити візуальне сприйняття приміщення і розставити у ньому стримані акценти.

Важливе місце у сучасних тенденціях опорядження інтер'єру посідає освітлення. Воно вбудовується у сходи, плінтуси коридорів, в домашні кінотеатри, шафи, дзеркала і т.п. Все частіше використовуються нові енергозберігаючі лампочки, такі як світлодиодні лампи LED та інші, вони мають широку гаму кольорів. 

Модним є також стримане неяскраве світло, розвішане горизонтально та вертикально. Завуальоване карнизами чи подвійними стінками, воно створює відчуття затишку.

Наталія Енріон. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...