• Стосунки в сім’ї - проблеми взаємоповаги

  • Четвер, 23 лютого 2006 року

Бажання мати заможного чоловіка та бути з ним щасливою є, мабуть,  найбільш поширеним серед молодих дівчат. Та знаходячи одне, вони гублять інше: матеріальні проблеми і справді зникають, але натомість з’являється купа психологічних... Дані перед одруженням обіцянки забуваються надто швидко і, замість люблячого багатого чоловіка, постає жорстокий тиран, який проводить „виховну роботу” в сім’ї, наслідками якої є синці під очима жінки.

Найгірше те, що такою є доля не однієї української дружини. Результати соціологічного опитування, проведеного Інститутом соціології Національної академії наук України (опитано близько тисячі жінок), красномовно свідчать про наявність у суспільстві насильства та агресивної поведінки чоловіків стосовно дружин: від побоїв з боку чоловіка страждає 21% опитаних жінок, 29% були дискриміновані щодо родинних обов’язків. 

На щастя, така жахлива ситуація не є повністю безнадійною. Сьогодні по всій території України діють сотні центрів роботи з жінками, де постраждалим надається професійна медична, психологічна та навіть юридична допомога, яка є безкоштовною. Як зауважує Таран Алла Федорівна, директор департаменту сімейної політики при Міністерстві у справах дітей, сім’ї та молоді,  лише за останній рік було відкрито 14 таких центрів. Обізнаність жінок у власних правах неухильно зростає, як і бажання бути не лише „додатком до свого чоловіка”.

Останнім часом світове співтовариство приділяє цій проблемі багато уваги: зокрема, прийнято Декларацію про ліквідацію насильства щодо жінок; проведено Четверту Всесвітню конференцію з теми ситуації жінок у Пекіні та інші заходи. Але навіть у найдемократичніших країнах ця проблема стоїть надзвичайно гостро. В Англії, наприклад, ще  з часів середньовiччя i до сьогоднi існує закон, який забороняє чоловiкам лупцювати своїх дружин у нiчний період, оскiльки галас, що зазвичай супроводжує цю процедуру, може завадити сну сусiдiв, таким чином сон людей, що живуть поряд, оберігається більше ніж загальнолюдські права англійки. Якщо у державах-борцях за демократію такі прецеденти мають місце, то що вже казати про „країни третього світу”? 

Що ж до України, то тут міцно закріпився міф про те, що коли жінку б’ють, то вона на це заслуговує, бо „даремно ж нікого не стануть лупцювати”! Найчастіше причина криється в психологічних проблемах чоловіка, який „зриває” злість  на дружині, що часто позбавлена альтернативи свого існування і змушена миритися з насильницькою поведінкою чоловіка, нерідко приховує від навколишніх, інколи навіть від батьків, факти дискримінації у родині. Але саме це є випадком, коли мовчання призводить до біди. Як зазначає Гончарук Галина Йосипівна, директор київського міського центру роботи з жінками, -  неможливо переоцінити значення сім’ї та дітей у житті кожної українки. Тим не менш дружинам, що зіткнулися з насильством у сім’ї, поки ще не пізно, варто звертатись до відповідних центрів та телефонувати на гарячі лінії довіри. (8 044 489 44 48).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...