• Прем'єра фільму «Кривавий алмаз» відбулася у Лондоні, Ді Капріо номінований на «Оскар»

  • Неділя, 11 лютого 2007 року

Леонардо Ді Капріо було номіновано на «Оскар» за кращу роль у фільмі «Кривавий алмаз». Про нагороду актору стало відомо під час відвідин прем'єри фільму у Великобританії.

32-річний актор виконав головну роль у пригодницькому фільмі, що розповідає про нечесний світ «конфліктних алмазів» - необробленого каміння, яке використовується повстанськими рухами у ряді країн Африки для фінансування воєн проти законних урядів.

На прем'єру фільму Ді Капріо з'явився у супроводі Джімона Хунсу, який за роль у «Кривавих алмазах» також був номінований на «Оскара», як кращий актор другого плану.

Дженніфер Коннеллі, що виконала роль американської журналістки, яка розслідує торгівлю алмазами, також відвідала прем'єру.

Незважаючи на те, що фільм розкриває гірку правду про торгівлю коштовними каменями, алмазна промисловість сподівається, що нещодавні зміни на ринку алмазів переконають аудиторію у тому, що ситуація змінилася.

Фільм розповідає про ситуацію, що існувала в алмазній індустрії всього декілька років тому. Проте з тих пір кількість «конфліктних алмазів», що потрапляють на світовий ринок значно зменшилась.

У 1999 році "конфліктні алмази" складали близько 4% усіх алмазів, що постачаються на світові ринки. У відповідь на нелегальну торгівлю, алмазна індустрія у співробітництві з ООН розробила схему сертифікації алмазів, що одержала назву "Процес Кімберлі".

"Процес Кімберлі", цілком прийнятий у 2003 році, успішно скоротив, але остаточно не викорінив торгівлю "конфліктними алмазами". У наш час умов даного сертифікування дотримується 68 країн і, за деякими оцінками, кількість "конфліктних алмазів" скоротилася до менш ніж 1%.

Версія статті англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...