• Порада ветеринара

  • Субота, 14 жовтня 2006 року

У нас уже 6 років живе собака породи стаффордширський тер'єр. Моя дружина зараз вагітна. Коли з'явиться дитина, як нам правильно поводитися із собакою, щоб уникнути неприємних ситуацій?

Дуже добре, що ви наперед турбуєтесь про це. Дійсно, собаки бійцівських порід, та і взагалі будь-які великі собаки, особливо мисливської породи, можуть становити потенційну небезпеку для дітей взагалі, а для новонароджених особливо. Собака не сприймає немовля як людину, а сприймає його,  як невідомий вид тварини, і в цьому випадку може спрацювати мисливський інстинкт.

Особливо обережними й уважними потрібно бути в перші дні після того, як немовля принесли додому. Собака повинен поступово звикати до запаху новонародженого, при цьому собака повинен бути на повідку та бажано в наморднику. За спокійну і миролюбну поведінку собаку потрібно заохочувати ласощами.  У жодному випадку не залишайте немовля й собаку на одинці в кімнаті.

Процес знайомства потрібно повторювати кілька разів на день і весь час нагороджувати собаку за хорошу поведінку. У присутності дитини собаці потрібно приділяти багато уваги, гладити її, грати, розмовляти з нею, щоб у неї присутність дитини викликала приємні асоціації. А ось неприємні асоціації, такі як надягання намордника, собака не повинен пов'язувати з дитиною. Тому надягати намордник потрібно у відсутності дитини і лише через деякий час вносити її до кімнати, де перебуває собака.

Умить припиняйте будь-який прояв агресії собаки. При виникненні таких ситуацій підхід до коректування поведінки повинен бути індивідуальний. Звертайтеся  до фахівця.  Не виключається і така ситуація, коли сумісне мешкання дитини й собаки може  виявитися неможливим. У цьому випадку потрібно пам'ятати, що здоров'я й благополуччя членів вашої сім'ї повинне бути на першому місці.

Ветлікар Неллі Корольова

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...