• Підйом туризму в Сан-Франциско

  • Вівторок, 13 червня 2006 року

Відповідно до нової щорічної статистики, що видається Бюро з моніторингу договорів і відвідувачів, було відмічено значне поліпшення в області туризму, головної складової економіки Сан-Франциско.

У порівнянні з попереднім роком, ріст спостерігався як у кількості відвідувачів міста, так і в сумі щорічного доходу. В 2005 році місто відвідали більше ніж 15.7 мільйонів людей, серед них 620 000 туристів. Відповідно до статистики, відвідувачі витратили 7.37 мільярдів доларів, що показує збільшення на 9.5%.

"Будучи найбільшою сферою діяльності міста, туризм створює робочі місця й забезпечує джерело доходу для програм, які приносять користь всім жителям міста", - заявив у своєму виступі мер міста Гевін Ньюсом. "Туризм дозволяє нам розділити з іншим світом природну красу й культурну розмаїтість Сан-Франциско".

Згідно даним Бюро, сума податків на доходи від туризму в Сан-Франциско склала 418 мільйонів доларів. Туристична галузь створила приблизно 66 315 робочих місць. Так, наприклад, за минулий фінансовий рік, сума з податків на готелі міста склала 108 мільйонів доларів операційного бюджету Сан-Франциско. Передбачається, що в поточному фінансовому році сума з податків на готелі принесе в бюджет міста до 125 мільйонів доларів.

Джон Меркс, Президент Бюро з моніторингу, виступив на прес-конференції в мерії міста. У ній також взяв участь мер міста пан Ньюсом. Меркс заявив, що в 2006 році очікується збільшення припливу відвідувачів готелів до 78%, що, за його словами, є індикатором поліпшення економіки.

Однак, за підсумками річних звітів, Сан-Франциско ще не до кінця оправився від економічної кризи 2000 року, кризи 11 вересня, що послужило причиною різкого зменшення відвідувачів готелів до 64% в 2002 році. "Єдине, що нас минуло, це сарана й пітьма", - жартуючи заявив пан Меркс.

Сан-Франциско залучає як іноземців, так і американців

Міністерство Торгівлі США недавно повідомило, що Сан-Франциско є третім, найбільш відвідуваними іноземними туристами містом у Сполучених Штатах після Нью-Йорка й Лос-Анджелеса. Торік Сан-Франциско відвідало більше іноземних туристів, ніж Маямі й Орландо. Більшість туристів приїжджає з Великобританії, за ними ідуть японці, французи й австралійці.

Туристичний путівник Conde Nast's поставив Сан-Франциско на друге місце в списку самих популярних туристичних напрямків, після якого йде Флоренція й Італія. У цей час перше місце займає столиця Австралії Сідней.

"У наступному році ми сподіваємося обійти Сідней у чесній конкурентній боротьбі", - заявив на прес-конференції мер Сан-Франциско пан Ньюсом.

Іван Велінов. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...