• Міжнародна організація, тих хто переніс катування

  • Неділя, 10 червня 2007 року

САН-ДІЄГО. Лише в одному окрузі Сан-Дієго по підрахунках проживають близько 11 тисяч чоловік, які перенесли катування.

Катування - це питання, яке навряд чи має відношення до більшості, однак люди, які перенесли їх, знають, що це, можливо, одне із самих важких випробувань, яким може піддатися людина; їм також відомо й про психічний, і емоційний біль, викликаний перенесеними стражданнями.

На щастя, є люди, готові їм допомогти.

На території Старого міста (центральна історична частина м. Сан-Дієго з безліччю архітектурних і історичних визначних пам'яток) перебуває філія Міжнародної організації, тих хто переніс катування м. Сан-Дієго. Це незалежна, некомерційна організація, робота якої присвячена наданню допомоги людям, які були піддані катуванням.

«Я думаю, що коли вони знайдуть нашу організацію або інші подібні, вони зможуть прийти й відчути себе тут у безпеці, забути про відчуття розгубленості у цьому світі. Деякі наші клієнти навіть вважають нас своїм другим будинком», - сказала Марен Доерті, менеджер по зв'язках із громадськістю Міжнародної організаці, тих хто переніс катування.

Заснована у 1997 році Міжнародна організація, тих хто переніс катування працює над забезпеченням жертв катувань безкоштовними послугами й професійною допомогою, у яких вони бідують, щоб знову встати на ноги. Філії організації по усьому світі надали допомогу більше 650 постраждалим, що  стала жертвами катувань.

До людей, хто переніс катування, застосовується індивідуальний підхід, у надання допомоги може входити всі що завгодно: від забезпечення медичним і психіатричним лікуванням,  надання клієнтові нової пари окулярів, які можливо були загублені, і навіть до навчання їх тому, як одержати абонементну картку в бібліотеці.

Крім допомоги клієнтам оправитися  фізично, також організовується відвідування суспільних заходів і творчих програм, що сприяє емоційному видужанню. Після того, як їм вдалося вирватися з жахаючого середовища, де їх піддавали катуванням, багато потерпілих не мають родин або навіть звичайних  контактів з людьми.

«Ви можете собі представити, наскільки безнадійно людина почуває себе, випробувавши щось подібне, - сказала Елайза Кейн,  працівник організації. - Знову відчути довіру до  людей і видужати - можливо, це найбільший подарунок, що ми можемо  допомогти їм зробити собі».

Клієнти приходять із самих різних шарів суспільства, більшість із них - це біженці й люди, що шукають притулок у США.

Три працівники з Americorps, організації, схожої на американський «Корпус миру» (Peace Corps), допомагають у роботі  філії, тих хто Переніс катування м. Сан-Дієго.

Кейт Болус, один із працівників Americorps, сказала: «Вони були адвокатами, релігійними лідерами й учителями у своїй країні. Чим більше буде таких людей, як вони, навколо, тим краще. Я сподіваюся, що ми зможемо допомогти їм відновити їх  колишнє суспільне становище».

Марен Доерти розповіла, що коли вони один раз повели клієнтів на прогулянку в парк «Морський світ»,   вона побачила, що радість вертається до них,  і це її дуже вразила. «Деякі емоції вертаються. Вони пройшли через дуже сильну психологічну травму,  після чого можливість бути тут, на сонце, і пізнавати Сан-Дієго дійсно може допомогти їм залікувати  щиросердечні рани», -   сказала Даферті.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...