• Міжнародна художня виставка «Істина-Доброта-Терпіння – мистецтво, що дароване небом» пройшла в Одесі

  • Вівторок, 1 вересня 2009 року
«Істина-Доброта-Терпіння – мистецтво, що дароване небом» – так називається художня виставка, яка подорожує по всьому світу протягом п'яти років. У серпні вона відвідала Одесу.

У старовинному особняку графа Толстого  було виставлено 26 картин, виконаних в стилі Новий ренесанс. Над картинами працювало 9 художників з різних країн.

Зустрічаючи відвідувачів, Світлана Вітряк, організатор виставки,  сказала: «Ми хотіли показати одеситам і гостям міста високий рівень культури і художньої майстерності, який мало знайомий  нашим мешканцям».

Істина, Доброта, Терпіння  - цінності, які затребувані  у всьому світі, в Одесі так само виявилися довгоочікуваними, що підтвердили відвідувачі виставки в своїх відгуках.

«Це те, чого не вистачає нашому світу, це те, що ми повинні виховувати в нашій молоді», – говорить вихователь  дитячого саду  Олена Родіоненко. - «Ця виставка  допоможе  нам в нашій роботі».

Для авторів картин ці три слова - Істина, Доброта, Терпіння - стали не тільки  основою творчості, але й сенсом  всього їхнього життя, оскільки всі вони займаються  стародавньою системою самовдосконалення, в  якій викладені ці принципи.

«Мені сподобалася картина канадської художниці», – розповідає Юлія Куркова, актриса театру, – «на якій зображена дівчина, що сидить в медитації у великому місті. Навколо багато людей і міська метушня, а  вона медитує і  випромінює хорошу енергію».

«Запам'яталася найсвітліша для мене картина «Виправлення Всесвіту», - розповідає Олена Кузіна, художник модельєр. – «Ця єдина картина, що виконана аквареллю, вона мені здалася найсвітлішою. Тут показано, що люди всі єдині, незалежно від того, якій вірі або расі вони належать. Немає ніякої різниці».

Настя Гусєва, школярка, поділилася своїми враженнями: «Дуже красива картина, де зображений  Майстер, який сидить на лотосі й оточений колом світла, і це світло  він дарує  всім людям».

Проте, де є добро, там  поряд і зло. У Китаї людей, практикуючих Фалуньгун і  віруючих в Істину-Доброту-Терпіння, комуністичний режим вже десять років піддає репресіям.

Екскурсовод розповіла, що деякі з авторів цих картин або рідні і близькі  їм люди пройшли через  тортури в китайських концтаборах. Пережите вони відобразили  на полотнах.

«Картина, що відображає горе матері, яка втратила сина, дуже зворушила  моє серце. Адже найстрашніше для батьків - пережити смерть своїх дітей. Дуже сильна і дуже складна картина, вона мені запам'яталася і зачепила мене за душу», – ділиться своїм враженням Костянтин Федоров, старший лейтенант БМС України.

«А мене вразила картина «Горе сирітства». Дівчинка з сумними очима тримає в руках прах своїх батьків. Дуже страшна історія, дуже гірка доля. Відчуття такі, неначе стоїш поряд з цією дитиною і розумієш всю гіркоту втрати. Страшно втратити батьків за таких обставин, це жахливо. Настільки все реально намальовано, просто бере за душу», - Роксолана Миза, студентка.

«Не обов'язково те, що вони змінять ситуацію в Китаї», – продовжує Юлія, - «можливо  вони поміняють щось у собі, в своїй душі, в своєму оточенні. Це теж дуже важливо, якщо зміниться на краще одна людина - це вже добре, це вже перемога. Я вважаю,  ця виставка допомагає кожній людині».

Нікого виставка не залишила байдужим. Недаремно дітям після слова «мама» закладають те, що добро завжди перемагає зло у всі часи.  Поза сумнівом, що і в наш час добро візьме гору.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...