• Міжнародна діяльність міністерства культури і туризму. Нові проекти в сфері розвитку для поширення української культури

  • Субота, 10 вересня 2005 року

8 вересня 2005 року у Міністерстві культури і туризму України пройшла прес - конференція за темою «Міжнародна діяльність Міністерства культури і туризму: нове обличчя – нова стратегія». Заступник Міністра культури і туризму України Костенко Ольга Юріївна проінформувала про створення програми «Мистецтво без кордонів», підкресливши її важливість для популяризації української культури в Україні та за її межами. «…Адже культура – це духовний код кожної нації»,- підкреслила Ольга Юріївна.

Мета цієї програми - це подолання негативних стереотипів про Україну, ствердження у світі образу українства як достойної культурної нації, яка заслуговує на повагу та довіру, а також зміцнення почуття гордості українців за багату культурну спадщину. За кордоном створюватимуться культурні центри під назвою «Український дім», де будуть представлені найкращі зразки культурної спадщини України, як в стародавньому та і в сучасному аспекті. «Для українських діаспор ці культурні центри потрібні як повітря», - наголосила пані Ольга.

Про ідею виникнення та концепцію дипломатичних мистецьких раутів детально ознайомив представник Українського державного центру мистецтв Олександр Лялька – керівник проекту за програмою «Мистецтво без кордонів». Були роз’яснені перші два ключових слова щодо раутів «культурна експансія». «Потрібно показати світу обличчя України. Досягти цього можна через високу культуру мистецтва…, - запевнив представник Українського державного центру мистецтв, - …культурною спадщиною ми заповнимо інформаційний та моральний вакуум в нас та в інших країнах».

Саме завтра(9 вересня) відбудеться перший дипломатичний раут, на якому приймуть участь представники посольств та представництв іноземних держав, міжнародних організацій в Україні, представники української влади, Ради Меценатів та інші. Почесною гостею першого рауту буде дружина Президента України Катерина Ющенко.

Окрім цього, Костенко Ольга Юріївна анонсувала наступну міжнародну подію – 5-й Міністерський колоквіум за проектом Ради Європи «STAGE», який проходитиме в Києві 15-16 вересня 2005 року. Організатором цього колоквіуму поряд з Радою Європи виступає Міністерство культури і туризму України.

Наприкінці прес – конференції представник Українського державного центру мистецтв підкреслив, що після кожного рауту буде відзнятий документальний відеофільм , в якому поряд з ансамблями та професійними гуртками буде представлена українська культура з показом сучасних краєвидів України. «…не зйомка 60-тих років, а сучасний краєвид України», - підкреслив Олександр Лялька.

   Кореспондент Великої Епохи

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...