• Мадонна з Немовлям у класичному живописі. Частина 1 (фотоогляд)

  • Середа, 2 лютого 2011 року

У серії фотооглядів із 3 частин ми б хотіли представити вам деякі з чудових зображень Діви Марії і немовляти Ісуса у класичному образотворчому мистецтві.

У класичному живописі головним чином переважали два види сюжетів: релігійні і сюжети на тему давньогрецької міфології. Такі теми в образотворчому мистецтві були не випадковими. В епоху, коли люди мали сильну віру у Бога та заповіді, були богобоязливими, вірили в принцип відплати за добро – добром, а за зло – злом, – існував зовсім інший підхід до мистецтва, ніж у наші дні. Відображати на картинах красу і велич Бога та Святих – було першим призначенням художника. Глядач мав можливість побачити усю неземну красу й урочистість світу Святих. Милуючись прекрасними божественними образами, людина могла піднятися над повсякденністю, підвищити свою доброчесність, зміцнити віру у силу доброти, любові і терпіння.

Сьогодні, коли сучасне мистецтво віддалилося від поглядів минулого, ми пропонуємо вам ще раз помилуватися цими витворами мистецтва і, можливо, почерпнути з них щось прекрасне для себе.


Євген Любарський, Вікторія Тюріна. Велика Епоха, Україна
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...