• Ланч з Меріл Стріп за 20 000 доларів

  • Понеділок, 19 березня 2007 року

«Отже, ми маємо 19 000, хто дасть 20 000», - питає аукціоніст Ерік Лендер, відоміший як професійний математик, генетик Технологічного інституту штату Массачусетс і засновник проекту «Геном людини».

Запаморочлива і завжди чудова Меріл Стріп схоплюється, хапає мікрофон і оголошує: «А це яєчний салат мого власного приготування!».

Продано! Ланч з Меріл Стріп пішов за 20 000 доларів під час церемонії вручення нагород і добродійної акції Міжнародного центру у справах жінок, що проходила 7 березня в «Union Station».

Доброчинний обід, який Меріл Стріп відвідала як почесний гість, був покликаний привернути увагу до проблем дівчат і жінок, що живуть за межею бідності в країнах третього світу.

ICRW організовує і підтримує проекти із захисту і освіти жінок в країнах, що розвиваються, «спілкуючись з бідними дівчатами, які живуть в общинах по всьому світі», - говорить президент ICRW Гіта Рао Гупта. Деякі з проектів ICRW борються за запобігання раннім шлюбам дівчаток-підлітків, можливість для  малоосвічених або неосвічених жінок в Індії і Африці самостійно захистити себе від ВІЛ, інформують про їх спадкові права і навчають, як захищати їх.

Проблеми жінок в країнах, що розвиваються, відрізняються від тих, з якими доводиться стикатися західним жінкам, пояснює Стріп. Вони часто залежні від підтримки общини і через одну плітку можуть її втратити. Жінку можуть вигнати з будинку за примхою чоловіка або його родичів.

Преподобний Йоган Хіз отримав нагороду від імені своєї організації «ANERELA+» - Африканського об'єднання релігійних лідерів, які живуть з або, які були особисто вражені СНІДом.

«ВІЛ - це вірус, а не моральний стан», - сказав преподобний Хіз, навівши приклади передачі Віл-інфекції серед африканського населення.

Наприклад, молодій людині під час церемонії посвячення в повноліття було зроблено обрізання тим же лезом, яке використовувалося для всіх, проходять присвячення. Молода релігійна дівчина-діва виходить заміж за кохання всього свого життя, не знаючи, що він ВІЛ-ІНФІКОВАНИЙ. Молода ВІЛ-ІНФІКОВАНА мати народжує дитину, і, хоча їй дають суміш «Nevarapinе», щоб запобігти передачі вірусу під час годування грудьми, вона не годує дитини з пляшки, боячись видати своє «станвоище». Літня людина йде до перукаря, який використовує бритву, якою він до цього порізав іншу людину.

За словами преподобного Хіза в Свазіленде ВІЛ-ІНФІКОВАНІ складають 40% населення. Головна причина пандемії в тому, що 90% інфікованих не знають про це і уникають проходження тесту на вірус через клеймо, яке накладає хвороба. Якщо результат тесту на ВІЛ виявляється позитивним, то це подібно до смертного вироку. Людей закидають камінням до смерті, зачиняють в сараї, щоб вони вмирали, виганяють з будинку, - говорить молодий південноафриканський священик, який належить до білої раси. У Південній Африці 62% ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ жінок заразилися в шлюбі, маючи лише одного партнера.

Вечір був наповнений заслуговуючими на увагу виступами, включаючи Стріп. Вона розповіла про епізод з її життя, який запам'ятався, коли її 72-річна бабуся розповіла, що у неї вже було троє дітей, перш ніж вона отримала право голосу. Хоча їй неважливо було, хто стане президентом, вона хотіла голосувати за членів шкільного правління, замість того, щоб просити свого чоловіка зробити це. Меріл Стріп сказала, що її бабуся стала членом боротьби за виборче право для жінок.

«У мене немає проблем із словом «наділити владою», - сказала Стріп. - Але я не впевнена, що можна кого-небудь наділити владою, так само, як і не можна когось узяти і демократизувати», - сказала вона під загальні схвалення і усмішки аудиторії.

«Але ви можете дати їм можливість щось змінити», - додала Стріп стосовно ініціативи  ICRW з надання допомоги жінкам і дівчатам в подоланні бідності.

Кульмінацією вечора став аукціон, де розігрувалися тури, поїздки і найголовніше - ланч з Меріл Стріп.

«Я не знаю, де пройде ланч, але це не має значення», - говорить доктор Лендер.

Вечір, наповнений здоровою веселістю, урочистою увагою і нестихаючими  аплодисментами, закінчився.

Ганна Скібінські. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...