• Краса коркового настилу

  • Понеділок, 1 березня 2010 року

Говорячи про корок, перш за все спадають на думку дошки, що ми їх чіпляємо на стіни і до яких приколюємо листочки з нотатками, або ж згадуються пробки від пляшок з-під вина. Однак у Європі корок для влаштування підлоги використовується вже понад 300 років.

З першого погляду, здається, що корок легко пошкодити через її м'якість, але насправді цей матеріал міцніший, ніж здається. Він тугий, еластичний і складається з мільйонів сотовидних чарунок, між якими містяться бульбашки повітря, тому корок ідеально підходить для настилу підлоги.

Корок виготовляється з кори коркового дерева, яке при правильному, обережному відтинанні короку не гине. Таким чином, з точки зору екології, це добре рішення для влаштування підлоги в оселі чи офісному приміщенні. Коркове дерево живе більше 200 років, і при видаленні до 50 відсотків його кори, таку процедуру можна повторювати раз на 9 років.

Корок може поновлюватись тисячу років поспіль. З дерева у регіоні Алентежу, що в Португалії, було отримано більше тони короку. Воно культивується із 1783 року! Це - найстаріше коркове дерево у світі, його стали називати "дерево свистуна" через співочих птахів, що оселились у його кроні.  

Пам'ятаю дзвінок жіночки, охопленої панікою. Їй у кухні щойно постелили коркову підлогу. Вантажники поставили на неї плиту, після якої залишився глибокий відбиток. Хазяйка боялась, що тепер підлогу зіпсовано. Та за кілька годин, на подив їй та стурбованим вантажникам, підлога набула свого первинного вигляду. Усі свідки цієї події впевнились, що корок насправді пружний і може витримати практично все.   

Якими ще якостями наділений корок? Якщо ви живете на другому поверсі, або ж споруджуєте прибудову до горища, корок стане ідеальним вибором. На відміну від деревини, яка відбиває звук, посилюючи його, корок служить акустичною ізоляцією.

Не любите прибирати або ж не маєте для цього часу? І в цьому корок ваш помічник, адже для його очищення достатньо побризкати оцтовим розчином і протерти ганчіркою. Він відштовхує часточки пилу і запобігає утворенню плісняви. Він являється антистатиком і сповільнює процес розповсюдженя полум'я. Корок також може регулювати температуру кімнати, зберігаючи влітку прохолоду, а взимку - тепло. 

Спектр кольорів короку доволі широкий, текстура - різноманітна. Білий корок нагадує полірований мармур. Існує велика кількість варіантів його настилу, включаючи рулони, плитки і безклейові фіксуючі системи, нешкідливі навіть для людей, що мають алергію. Якщо компанія, що влаштовує вам коркову підлогу, використовує лак чи фарбу для її зовнішнього покриття, слід впевнитись, що вони якісні, міцні і безпечні для здоров'я. 

Без належного нагляду чи поганих умов експлуатації корок може втрачати на сонці свій колір. Також він краще переносить сухість, ніж вологу. Тож, надавайте перевагу влаштуванню коркової підлоги у кухні, а не, приміром, у ванній.

Більшість магазинів будівельних матеріалів мають у своєму асортименті корок для настилу. Ви можете у цьому впевнитись у найближчому будівельному маркеті. Дешевий корок буде менш якісним, аніж більш товстий і високоякісний. Перед покупкою спитайте про гарантію - вона може бути до 25 років, якщо корок дійсно добрий.  

У пошуках надійного і зручного настилу корок слід розглядати як серйозний варіант. Він приємний на дотик для ваших ніг, а діти чи домашні улюбленці навряд чи зможуть його зіпсувати. Корок пасуватиме практично до будь-якого інтер'єру, його краса буде радувати вас протягом довгих років.

Лайза Сім. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...