• Картини в нашому будинку

  • Неділя, 5 лютого 2006 року
Прагнення прикрасити свій будинок живописом у європейській культурі з'явилося багато сторіч тому. Тоді образотворче мистецтво вийшло за межі церкви й перетворилося на предмет розкошу, модну деталь інтер'єру багатих будинків. Багата вельможі прикрашали стіни замків портретами своїх пращурів, натюрмортами, пейзажами й сценами полювання. Багаті купці теж прагнули замовити свої портрети в модного й відомого художника. Причому ім’я цього майстра пензля, як і вартість його роботи - портрета, повинні були свідчити про високий соціальний статус і прибуток замовника. Так мода й марнославство сприяли міцному "впровадженню" живопису в інтер'єр будинку.

У простих городян і в сільських будинках усе було набагато простіше. Тут живописом були жанрові картинки з життя села, лісові пейзажі й букети квітів, намальовані місцевими вмільцями й куплені на базарі. Такі предмети "народної творчості" мали більшу популярність, виконувалися в певному стилі й колориті, особливому в кожній місцевості.

І в наш час прикрашання інтер'єра будинку доробками живопису вважається гарним тоном. При покупці картини потрібне художнє чуття, тонкий смак. Також при її розміщенні в інтер'єрі важливо не помилитися у виборі стилю.

Для картини має бути і її безпосереднє оформлення – рама, що буде доречно її доповнювати. Наприклад, оригінал роботи старих голландських майстрів не можна "прикрасити" дешевою пластиковою рамою - він вимагає до себе особливої поваги. І, навпаки, розкішний позолочений багет буде безглуздий як рама для авангардного доробку.

А от роботи, виконані технікою графіки (літографія, офорт, ліногравюра) можна оформити тонкою металевою рамою. Добре поєднується з графікою й однотонною простою рамою з дерева або пластику чорна, біла або в тон картини. А авангардний живопис органічно впишеться в строгий і лаконічний інтер'єр у стилі мінімалізму. До неї також доречні тонкі темні рами.

Отже, картина - чудова прикраса інтер'єру будь-якого стилю. Однак, якщо немає можливості придбати оригінали картин, акварелей, офортів, а репродукції відомих полотен використовувати немає бажання, згадайте про те, що не менш виразно можуть виглядати в інтер'єрі плакати, художні листівки й фотографії.

Їх "застосування" дуже характерне для американської культури. Там, де в європейському будинку побачиш живопис, нехай і не дуже відомих художників, в Америці його з успіхом замінює плакат. Фотографія й плакат, виконані талановитим майстром, часом не поступаються картинам за виразністю й художньою цінністю. А більшою перевагою плакатів і постерів є можливість їхньої частої зміни.

Спальню радимо прикрашати картинами в спокійній кольоровій гамі, адже інтер’єр спальні повинен запрошувати до відпочинку, у тому числі й для очей. Звичайне місце розташування картин тут - узголів'я ліжка, а полотна вибираються світлі й витончені. До дитячої кімнати - особливий підхід. Тут доречні будуть картини на казкові теми або, залежно від віку, ілюстрації про подорожі. Це, мабуть, одна з кімнат у будинку, яку дитина зможе оформити сама, треба тільки помістити в рами дитячі малюнки й розвісити по стінах. І декоративно, і дитині буде, чим пишатися.

Вдало розміщені в інтер'єрі твори мистецтва роблять будинок не просто гарним, але створюють потрібний настрій і надихають на кращі прагнення. Будинок, у якому ми почуваємо себе затишно, допомагає швидко відпочити й відновитися після важкого трудового дня. Цікаво, що кожна картина має певний вплив на людину. Про їхній психологічний вплив, і про те, як впливають на людину різні стилі й течії образотворчого мистецтва - ви зможете прочитати в нашій наступній статті.

За матеріалами сайту www.alta-d.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...