• Канадський підліток ділиться дорогоцінною водою з Африкою

  • Середа, 30 серпня 2006 року

Багато підлітків у 15 років мають мрії. Мрія Райана Рельяка – унікальна. Коли йому поставили питання, що він хоче досягти, підліток із Кемтвілля, Онтаріо, відповів: “Доставити, якомога більше питної води як можна більшій кількості людей”.

І це те, що він насправді робить.

Протягом останніх двох тижнів цей молодий канадець, сповнений добрих намірів, обійшов громадські школи, університети. Навіть побував у місцевому парламенті Нового Уельсу на півдні Австралії, щоб поговорити про потреби бідних країн у чистій воді.

“Деяким людям доводиться йти за 5 км, щоб дістати брудну воду, яка не відповідає необхідним нормам”, – пояснює Райан кореспондентові  газети ”The Epoch Times”.

Він вирішив діяти у віці шести років, коли дізнався від учителя, що дітям бідних країн не вистачає їжі та питної води. Він брав участь у створенні фондів, щоб побудувати свій перший колодязь у початковій школі Уганди в 1999 році.

І це було тільки початком. Райан тепер очолює добродійну компанію – Фонд ”Ryan’s Well” (“Колодязь Райана”), що має у своєму розпорядженні мільйони доларів. Завдяки “Ryan’s Well” було побудовано більше 227 колодязів у десятьох країнах, що забезпечують водою більш ніж 375 000 людей.

Райан говорить, що споживання непридатної для пиття води провокує захворювання, це одна з найголовніших причин захворювань у країнах третього світу. Більше мільярда людей не має доступу до питної води.

“Ви відвідуєте села, де тепер є колодязі і бачите людей, які широко всміхаються просто тому, що у них є питна вода. Не знаю як ви, але я не всміхаюся, коли я вранці приймаю душ, або тому, що у мене є питна вода”, – каже Райан.

“У такому разі це допомагає подивитися на звичні речі з їхньої позиції”.

“Колодязі потрібні не тільки для поліпшення здоров'я”, – зазначає Райан.

“Коли в селах є колодязі, діти можуть ходити в школу, тому що їм не потрібно шукати воду. Це дуже полегшує життя у всьому світі, люди можуть вирощувати сади і це покращить суспільство”, – пояснює він.

Після Австралії Райан поїде до Уганди, де відвідає проекти, які фінансуються його фондом, пов'язані з водою й поліпшенням санітарних умов.

Джеймс Берк. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...