• Як рішуча глуха людина стала пілотом

  • Середа, 23 січня 2008 року

ВИПАДКОВІСТЬ ТА УСПІХ: Стівен Хопсон став першим глухим пілотом у світі в 2006 р. з кваліфікацією IR. У дитинстві батьки часто говорили Стівену Хопсону: "Ти не можеш стати пілотом через свою глухоту". Це не зупиняло його.

У лютому 2006 р. Стівен Хопсон став першим глухим пілотом у світі з кваліфікацією IR (допуск до польотів по приладах). Отримання глухою людиною допуску до польотів у будь-яку погоду стало досягненням, що вважалося практично неможливим, адже Федеральна авіаційна адміністрація США колись заборонила глухим пілотам отримувати кваліфікацію IR. Крім того, він - автор різних статей, що розповідають про подолання перешкод у житті, і лектор по проблемах мотивації. Як він зумів кинути виклик глухоті?

"Поставити цілі, побачити себе таким, що досяг їх і вірити, що все це є цілком здійсненним, - ось основні компоненти у подоланні глухоти та перешкод", - говорить Хопсон.

Хопсон народився у 1961 р. в Скенектаді, Нью-Йорк, але ріс в Летеме, Нью-Йорк. Глухим він став тому, що його мати під час вагітності підхопила краснуху. Проте його глухоту не помічали, поки одного разу, коли йому було три роки, бабуся не покликала його ззаду. Він навчався у державній безкоштовній школі і впродовж усіх шкільних років проходив мовну терапію з використанням слухових апаратів.

Стівен говорить, що коли він навчався у п'ятому класі, його вчитель змінив усе його життя. Вчитель поставив запитання класу, і Стівен раптово вирішив підняти руку для того, щоб відповісти. Він відповів правильно, і вчитель пильно подивився на нього і сказав: "Правильно, Стівен!" Як би не були прості ці слова, вони були підтвердженням, що дало йому упевненість, у якій він зазнавав потреби. З цієї миті він відчув, що може подолати все.

Хопсон вступив до коледжу Маріст у Погкіпсі, Нью-Йорк, й отримав ступінь бакалавра з бизнес-адміністрування й фінансів та другої спеціальності з психології. У цей же час друг навчав його мові жестів. Потім протягом десяти років він працював, як він говорить, "тяжко з 9 до 5", у Нью-йоркському банку. Друг його друга порадив йому звернутися в інвестиційний банк Merrill Lynch у якості біржового маклера. Конкурс був дуже великим, і Стівен вважав, що його глухота може завадити йому отримати роботу. У день інтерв'ю Хопсон застудився, й у нього була невелика лихоманка, проте він добре впорався. На завершальній стадії інтерв'ю, після того, як усі питання були поставлені, людина, яка проводила опитування, деякий час мовчки гралася із паперовим затиском, можливо, думаючи, яке рішення прийняти. Стівен не міг більше стримуватися, він дуже хотів отримати цю роботу. Не роздумуючи, він нахилився уперед і сказав: "Якщо ви не візьмете мене, ви ніколи не дізнаєтеся про те , що я міг би зробити для цієї фірми". Очевидно, це спрацювало.

Тільки після трьох років роботи біржовим маклером, після боротьби за складання списку клієнтів, яку пройшов Стівен Хопсон, він почав заробляти дохід, що виражається шестизначними числами. Він пропрацював там за загальним підрахунком п'ять років. Проте у той час він зрозумів, що хоча він і мав "усе", в духовному плані він був банкротом.

Проводячи відпустку на пляжі Флоріди, Хопсон раптово відчув натхнення і вирішив стати мотиваційним лектором. До загальної тривоги, особливо своєї сім'ї, він кинув свою престижну роботу біржового маклера. Наступні декілька років, економлячи гроші, Стівен жив практично на одних бутербродах з арахісовим маслом, макаронах та вівсянці. Він пройшов курси писання і прочитав безліч книг з духовної проблематики, на зразок книг Ніла Дональда Уолша та Брайена Л. Вейса, докторів медицини. Потім він побудував свою власну філософію подолання важких ситуацій та досягнення цілей. Те, що він викладає, є універсальним: адже ніхто не захищений від нещасть у житті. Тепер Хопсон зробив кар'єру національного лектора, звертаючись головним чином до слухаючої аудиторії. Що стосується отримання пілотської ліцензії, Хопсон говорить, що йому пощастило знайти "правильного" інструктора, що навчив його літати до 9/11; інакше це було б вельми важко через його глухоту.

Було необхідна певна наполегливість для того, щоб знайти інструктора, який був би був достатньо терплячим для спілкування з ним і міг дати йому інструкції, які, врешті-решт, дозволили б йому отримати ліцензію IR. Різниця між звичайним пілотом і пілотом, що має допуск до польотів по приладах, в тому, що останній має дозвіл літати в негоду, по приладах. Стівен говорить, що навіть у цьому випадку він вважає за краще дізнаватися погоду перед польотом. Що стосується необхідності використовувати радіо, Стівен згадав той маловідомий факт, що з 12 000 аеропортів США тільки 700 мають контрольно-диспетчерські пункти. Отже, він може літати у ті аеропорти, які не мають диспетчерської служби, оскільки радіозв'язок з ними не є необхідним.

"Глухі пілоти використовують для навігації авіаційну карту (так звану аеронавігаційну діаграму) у поєднанні з візуальним відстежуванням контрольних крапок на землі і, якщо він у пілота є, то і GPS", - пояснює Хопсон. Крім того, глухі пілоти багато літали починаючи з 1948 р., оскільки в аеропортах без управління повітряним рухом радіопереговори не потрібні.

Плани Стівена на майбутнє включають публікацію його першої книги, виступ за кордоном, польоти на маленькому реактивному літаку (це велика мрія) і створення аудіовізуальної продукції для продажу клієнтам. Хопсон створив свій власний бізнес, Ілюзії перешкод, на сайті sjhopson.com. В даний час Стівен Хопсон живе в Акроне, штат Огайо.

Ніведіта Ваг. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...