• Як із фініка виростити пальму?

  • Четвер, 21 вересня 2006 року

У наших кімнатах фінікові пальми проростають із фінікових “кісточок” – насіння, що було посаджене або просто випадково увіткнуте у квітковий горщик із землею.

Коли вам трапляються фініки, не викидайте “кісточки”, а посадіть їх. Краще їх класти не в землю, а в сиру тирсу або торф, змішаний з піском. Можна розкласти їх на вологій пухкій землі в горщику і прикрити болотяним білим мохом (сфагнумом).

Мох слід зволожити, а горщик зверху накрити склом. Горщики з насінням фініків повинні стояти у теплому місці при температурі 25-30 °С. Паростки з'являються тільки через 2-3 місяці, а то і пізніше, якщо насіння ненароком  підсохнуло.

Насіння, тільки що вийняте з плодів, проростає через місяць. Для прискорення проростання рекомендується насіння фініків облити гарячою водою (80° С) і залишити остигати в ній протягом доби.

Можна насіння злегка підпиляти або подряпати. Наколювання, надпилювання й обливання гарячою водою порушують щільну оболонку насіння і допомагають проникненню всередину повітря і води, необхідних для проростання.

Коли паростки виростуть 10 см заввишки, їх треба посадити в невеликий горщик із перегнійною землею, змішаною з піском. У невеликому горщику коріння швидко розростається, земля не закисає і тому не викликає загнивання коріння.

Основу стебла, що підводиться над поверхнею землі, слід обгорнути вологим мохом і,  пересаджуючи, не заглиблювати в землю. Землю для пальм підготовлюють, змішуючи листовий (або торф'яний) і дерновий ґрунт із піском в однаковій кількості.

Перисте листя з'являється у пальми на батьківщині на третій рік, а в кімнатах – на п'ятий чи навіть сьомий рік. Листя слід обмивати теплою водою, протираючи м'якою щіточкою. Улітку, під час росту паростка, землю потрібно рясно поливати. Горщик треба повертати до сонця так, щоб стрілка листка була направлена в кімнату. Тоді пальма буде рости розлого, рівно, а не в один бік. Зимовими вечорами при світлі настільної лампи листя фінікової пальми кидає на стіну чарівну візерункову тінь.

Пальмовий лист у прадавні часи був символом миру, торжества й перемоги. “Не чекай перемоги, а здобувай її!” – учить старе туркменське прислів'я. Горщикові екземпляри пальм пересаджують щорічно (перевалюють); діжкові культури пересаджують раз на 4 – 5 років. Фінікова пальма – одна з кращих декоративних рослин.

Дарина Якушева. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...