• Художня виставка 'Істина-Доброта-Терпіння' в Канаді

  • Понеділок, 21 листопада 2005 року

Виставка живопису в галереї Гора в Монреалі оповідає про приголомшуючу душу історію переслідування Фалуньгун у Китаї. Виставка під назвою "Істина-Доброта-Терпіння" з великим успіхом пройшла в Оттаві і 27 жовтня відкрилася в Монреалі.

Витончена техніка і зміст цих робіт відображають відданість художників ідеям "Істини-Доброти-Терпіння" - суть вчення Фалуньгун.

Мистецтво, як відомо, надихається духовним світом його творців, але необхідність виразити якнайглибший сенс сюжетів зобов'язала художників виробити нову художню мову для класичних технічних прийомів. Фарби, колір, гра світла і тіні, самі образи виражають всезагальне розуміння - Добро завжди перемагає Зло. В епічній боротьбі Добра і Зла людські переживання володіють внутрішньою силою, здатною через страждання і труднощі перетворитися на щось велике.

Завдання мистецтва в руслі "Істини-Доброти-Терпіння" можна зрозуміти за допомогою знакових історій. Наприклад, порятунок художника і послідовника Фалуньгун, професора Куньлунь Чжана з трудового табору в 2001 році спільними силами канадців. Широке полотно, змальовуючи цю історію, передає хвилюючий заклик його дочки Лінді, мешканки Оттави, що опублікувала свій лист у листопаді 2000 року в газеті "Ottawa Citizen". "Мені було страшно від думки, що я втрачу мого батька Куньлунь Чжана, що він зникне з життя, як десятки тисяч тих, що займаються Фалуньугун, вирвані зі своїх сімей. Найстрашнішим було те, що він може зникнути, неначе його і не було".

Пан Чжан, художній керівник виставки, пояснює, що ідея цієї роботи виходить з самого вчення Фалуньгун. "Я бажав би передати в живописі, як зусилля народу і уряду Канади врятували мене з китайської неволі", - сказав він. Кампанія масової підтримки напередодні поїздки Жана Кретьєна в 2001 році до Китаю дозволила йому вийти на свободу. Його дружина також зуміла вирватися до чоловіка і двома дочками в Канаді.

Виставка залучає глядача до могутнього поля діалогу. Особисто пережите художником може стати відкриттям, але саме художнє послання - старе, просте і несподіване: ви народилися, щоб надихнути вашою добротою оновлення планети. Представлені роботи демонструють високу художню майстерність, вони викликають у глядача сильне співчуття, представляючи не звичайні для живопису образи, а реальність, з якою сьогодні в Китаї зустрічаються послідовники Фалуньгун.

У колекції представлені роботи відомої художниці з Оттави Кеті Гілліс. Її картини одержували численні нагороди на національних, регіональних і місцевих виставках. Вони зберігаються в колекціях мерії Оттави, університетів Оттави і Карлтона. Пані Гілліс викладає в Школі мистецтв Оттави вже 25 років. Вона сказала, що "писати для цієї виставки - це було подібно тому, як повернутися до витоків, піти від західного егоїзму". "Наше суспільство не відразу почало розуміти це мистецтво", - уточнила вона.

Чжан і Кеті Гілліс послідовно навчають мистецтву відображення "внутрішнього світу", щоб передати суть і глибокий сенс того, що переживається.

Їх художні прийоми з м'якістю показують "доброту". Навіть якщо дійсність груба і жорстока, як в Китаї, - її потрібно вміти показати.

Наприклад, в картині "Лю Ченцзюнь і всі" К. Гілліс художніми прийомами перетворює реальні риси смерті послідовника Фалуньгун Лю Ченцзюня на натхненність в стражданнях. "Я була вражена його високою гідністю і стійкістю в стражданнях. Його свідомість присутня, не дивлячись на безпам'ять і нерухомість тіла. Таким я побачила його на фотографії", - сказала вона.

Виставка "Істина-Доброта-Терпіння" зробила турне по найпрестижніших галереях багатьох країн Азії, Європи і Північної Америки, включаючи Національний Арт-клуб Нью-Йорка.

На виставці в Оттаві представлено близько 40 творів художників різних країн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...