• Фоторепортаж: Зараз у Венеції проходить традиційний 10-денний карнавал

  • Володимир Васьковський | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 лютого 2006 року
 
 
Зараз у Венеції проходить традиційний 10-денний карнавал, передає радіо “Культура”. Він був відкритий 18 лютого.

За традицією, дійство почалося на площі Сан-Марко. Спочатку зі знаменитої стометрової дзвіниці в юрбу спустився ангел. Цього разу цю роль виконала італійська спортсменка Мануела Леворато.

Вулиці Венеції нібито занурилися в історію, вулиці заповнили люди в барвистих костюмах і строкатих платтях. Тут і вельможі, і лицарі в збруї, і венеціанські церковнослужителі. Головними на нинішньому святі оголошені дракон і лев - вони знаменують історичний зв'язок між Венецією і Китаєм, який бере свій початок з XIII століття.

Великий бал гондольєрів, музика у стилі барочна, конкурс на найзапальніший танець - розваги, які очікують на гостей карнавалу. А ще - коктейль в улюбленому Вагнером "Гран кафе Лавена", прогулянки на гондолах, "ігри Казанови" і багато чого іншого. Але куди б ви не відправилися, удень або вранці, увечері або пізно вночі - усюди карнавальний костюм і маска обов'язкові. Не обійтися без нього і на апофеозі карнавалу - фінальному балі в " Зен-Паласі", де все можливо і усе дозволено.

Венеція це єдине місто у світі, де в карнавалах бере участь усе населення, а сценою слугує все місто. Як передає радіо "Культура", венеціанський карнавал був узаконений ще в 1296 році, коли Сенат Венеціанської Республіки офіційно оголосив останній день перед Великим Постом публічним святом. Сучасний світ вніс свої корективи в стародавні традиції. Так, цьогорічний карнавал присвячений Китаєві і називається "Дракон і лев". Китайські фокуси, втім, не зневажають базових карнавальних правил. Як і раніше, ритуал відкриття - пришестя ангела на вже згадану площу Сан-Марко. Зображують ангела сотні білих голубів, яких випускають опівдні в неділю. Інші дні - насичені офіційними прийомами, коктейлями, концертами і балами. Бал цього року проходить у палаці XVI століття Casa Nardi, побудованому колись спеціально для прийому подорожуючих європейських аристократів.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...