• Фантастичні нігті

  • Субота, 13 січня 2007 року
Наші нігті є складовою частиною нашого стилю і показником здоров'я. Напевно, найкрасивішою частиною наших рук є нігті. Але чи доглядаємо ми за ними настільки добре, наскільки це потрібно? Якщо вони ламаються, тріскаються і кришаться, то, можливо, прийшов час для ніжної турботи. Крім того, здорові й міцні нігті служитимуть красивим доповненням до вашого зовнішнього вигляду.

Нігті ростуть з кутикул. Коли утворюються нові клітини, старі спресовуються, ущільнюються, стають твердими і виштовхуються назовні. Функція нігтів полягає в захисті наших ніжних кінчиків пальців. Вони також відіграють роль інструментів, за допомогою яких можна вказувати, чухати і здійснювати різні маніпуляції.
Оскільки нігті є частиною рук, що саме впадає в очі, то звичайно ж вимагають підвищеної уваги до догляду. Проте неправильний догляд може привести до пошкодження нігтів, тому ми повинні знати, завдяки чому вони можуть залишатися здоровими, сильними і пружними в умовах щоденного виконання різних справ.
Здорові нігті - гладенькі, міцні та мають однорідний колір. Не потрібно докладати багато зусиль, щоб зберігати їх здоровими, досить зрозуміти, що їм потрібне. Проте якщо ви все ж таки помітили значні зміни в кольорі або формі нігтів, то це є ознакою досить серйозної проблеми із здоров'ям. У такому разі краще за все звернутися до лікаря.

Необхідно розуміти, що нігті вбирають вологу і тому схильні до висихання. Якщо ваші руки цілий день раз у раз потрапляють під воду, можливо, ваші нігті стануть дуже сухими і крихкими, й потребуватимуть додаткового зволоження. Спробуйте робити зволоження під нігтями (перед цим переконаєтеся, що вони чисті).

Нігті складаються з волокнистого протеїн-кератину, що має злегка кислотні властивості. Мильна вода створює лужне середовище, яке розпушує волокна нігтів і робить їх слабкими. Тому для миття посуду або при використанні жорстких хімічних засобів надягайте гумові рукавички (з бавовняним покриттям усередині).

У таких умовах як холодна температура або суха спека, нігті також можуть стати сухими і ламкими. В цьому випадку добре допомагає зволожуючий крем. Ваша шкіра також містить кератин і так само реагує на брак вологи, тому з її стану можна судити про те, коли нігтям необхідна додаткова волога: якщо шкіра суха, то й нігті потребують додаткового зволоження.

Не навантажуйте надмірно свої нігті, не скребіть ними, не піднімайте чогось важкого. Вони можуть служити нам в чомусь, але цим не можна зловживати. Здорові нігті, добре доглянуті, мають блиск і рожево-білий відтінок та виглядають, як нігті після Французького манікюру (за який ви не платили і який навіть не робили).

Нігті тоді є найздоровішими і найсильнішими, коли на них нічого не немає. Незважаючи на те, що закріплювач для нігтів може захищати від пошкоджень, а нанесення лаку доповнює образ, проте, закріплювач і лак приводять до погіршення стану нігтів. Тому, якщо ви хочете користуватися ними, робіть тонкі шари, а також спробуйте нанести новий лак на старий шар не видаляючи його. Адже рідина для зняття лаку - найагресивніша. Дуже важливо давати нігтям відпочити від цих хімікатів пару місяців в рік, щоб у них була можливість відновити свій здоровий вигляд.

До того, як нанести лак, спочатку зробіть основу. Це збереже колір лаку, який зазвичай вбирається в нігті та змінює їх колір. Безпосередньої дії лаку на пошкоджені нігті потрібно уникати за будь-яку ціну, поки не пройде 4-7 місяців до їх повного відновлення

Краще за все підстригати нігті після ванни або душу, коли вони ввібрали воду і стали гнучкішими, менш схильними до розшарування або ламкості. Для цієї роботи користуйтеся гострими ножицями.

Перед обпилюванням нігтів пам'ятайте, що вони сухі. Завжди обпилюйте нігті в одному напрямі: оскільки ніготь складається з шарів кератину, то від рухів вперед-назад він може пошкодитися. Краще використовуйте наждачні пилки, а не металеві. Не відривайте нігті, що ламаються, оскільки в результаті можете пошкодити живу тканину; краще обріжте їх.

Кутикула - це шар тканини, яка частково покриває ніготь в його основі. Вона захищає нові клітини кератину, які поволі з'являються. Бережіть свої кутикули. Ніколи не видаляйте їх, роблячи манікюр, оскільки це може привести до попадання інфекції. Обов'язково перевіряйте, чи стерилізує майстер манікюру свої інструменти.

Якщо у вас дуже ломкі нігті, спробуйте наступне:
*Дотримуйтеся короткої форми нігтів.
*Починайте догляд за ними з 15-хвилинного замочування у ванні із спеціальною олією, потім використовуйте зволожуючий крем.
*Не користуйтеся рідиною для зняття лаку більш ніж двічі на місяць.
*Зволожте нігті за допомогою крему, перш ніж лягти спати, і одягніть на ніч бавовняні рукавички.
*Регулярно робіть манікюр, оскільки гладенькі нігті менше чіпляються за речі і менше дряпаються.
*Не турбуйтеся з приводу додаткового вживання харчового желатину. Оскільки більшість людей отримує достатньо білка в своїй дієті, то додатковий білок ніяк не відіб'ється на здоров'ї нігтів.
У нашому житті з високою зайнятістю легко знехтувати доглядом за нігтями і повірити в обман маркетологів про легке їх лікування найостаннішими новинками. Проте ці засоби можуть мимоволі привести до пошкодження нігтів і зіпсувати їх вигляд. Але якщо ми підходитимемо з розумінням до того, що дійсно потрібне нашим нігтям, то зможемо відновити їх природну силу, що зберігає нігті красивими і здоровими.

Версія англійською: The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...