• Дзен і ваше житло

  • Четвер, 11 лютого 2010 року

Французькі спеціалісти стверджують, що декор інтер’єру у стилі дзен зі своїми мінімалістичним образом сприяє гармонічній взаємодії простору та форми помешкання.

Його заспокійлива атмосфера, щонайменш, дозволяє відпочити після напруженого дня сучасної людини. А перебування в оточенні дзен-культури протягом довшого періоду часу допоможе людині прийти до згоди не тільки з оточуючими, а й із самим собою. Люди, що обрали цей стиль для своєї домівки, можуть це підтвердити.

„Дзен підштовхує людину звільнити свідомість від усього, чим вона зазвичай завантажена. Житло в цьому стилі ніби заохочує такий душевний стан”, - Андре і Жак Карр’є. Дзен – це слово японське, воно означає медитацію. Тому дзен-дизайн намагаєтьсяс створити атмосферу, влаштувати як зовнішнє, те що оточує, так і внутрішнє, сприяє підвищенню самосвідомості.

Жити у дзен-дизайні – веління сучасності. Усі мають потребу іноді залишатись наодинці із собою. Ми біжимо за часом, виношуємо у собі різні хвороби, що б могли і не з'явитись, якби ми глибше усвідомлювали значення і важливість кожного моменту життя.

Залучаючи енергію спокою у ваше помешкання і намагаючись його облаштувати на засадах простоти, природності і чистоти, ви відчуєте, що встали на шлях до здоров'я, як фізичного, так і психічного.

Важливо, щоб у вашому просторі не було безладу, у оздобленні житла слід дотримуватись розумних меж і не перевантажувати стіни візерунками чи картинами.

Коробки та плетені скрині, приміром, - це ідеальне рішення для ваших фотоальбомів чи інших чисельних дрібничок, що намагаються зайняти місце на вашому робочому столі. Важливо слідкувати за запиленістю, вологою, можливо, і пліснявою, - тобто факторами, що здатні стримувати свободний рух енергії. Буде краще, якщо будете регулярно провітрювати приміщення, це не дозволить пилу осідати на скло і поверхні.

Для меблів найбільше підходять пастельні кольори, адже, як і музика, колір випромінює хвилі енергії і має вплив на організм. Світлі тони сповнюють душу і розум легкістю, а кілька кольорових плям у різних місцях здатні гармонізувати оселю. Низький стіл і кілька подушок сприяють розслабленню, а якщо ви любите чай, то ще більше їх оціните у поєднанні з простим декором. В принципі, сам стиль дзен використовує різні методи і форми: чайну церемонію, дзен-живопис та композиції квітів.

Зовнішній простір має віддзеркалювати ваш внутрішній світ та устремління.

Природа - невід'ємна частина простору, створеного для душевного спокою, вона грає важливу роль у стилі дзен. Ванну кімнату, що є джерелом поновлення ресурсів, можна чудово прикрасити рослинами і камінням. До всього цього найкращим доповненням буде м'яка музика.

Дзен закликає людину звільнити свою свідомість від усього, чим вона зазвичай завантажена. Це стан прозріння, який японці називають "саторі", тобто спокою, що дозволяє у повній мірі зрозуміти себе і оточуюче, шлях, що веде до пробудження. Житло дзен підтримує такий стан свідомості.

А тепер заплющіть очі і пориньте у спокій...

Стефані Мае. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...