• Чужоземці - це друзі, з якими ми ще не познайомилися

  • Понеділок, 5 лютого 2007 року

Діти Гамбурга здійснюють «навколосвітню подорож» безпосередньо у їхньому місті.

Суботнього дня в одному із готелів Гамбурга зібралися діти з різних країн - Туреччини, Афганістану, Ефіопії, Португалії, Іспанії, Німеччини, Японії, Тайваню, Гамбії, Франції, Філіппін, Кенії, Азербайджану, Ірану, Мадагаскару. Майже усі вони одягнені у білі футболки та кепки із жовтим написом «Світч».

Одні бігають між стільцями, інші більш сором'язливі і стоять поряд зі своїми батьками. А батьки розмовляють один з одним на тему, як об'єднати дітей під час зимових канікул.

«Світч» - безкоштовний проект «Подорожі навколо світу», організований Асоціацією Гамбурга з налагодження культурних зв'язків. Його мета - дозволити дітям різних національностей познайомитися з культурою інших народів.

Пригода поряд

Валіха - музичний інструмент, який виглядає як величезна флейта, але в неї не дмуть, а грають на ній як на гітарі. Діти з «Світч» вчилися грати на цьому інструменті під час свого візиту в сім'ю 13-річного Енді Андріанавалоні з Мадагаскару. Якщо повернувшись додому, ви бачите що тонка тюль висить не на вікні, а надіта на дитину, складена в три шари і перекинута через плече, це, означає, що група «мандрівних» дітей тренувалася в «Індії» драпірувати сарі. Насправді діти не подорожують в інші країни у прямому розумінні цього слова, а знайомляться з різними культурами. Кожна сім'я представляє країну, з якої вона родом. Звичайно, під час «подорожі» у кожній сім'ї готується традиційна їжа, яка на превеликий подив виявляється дуже смачною для інших.

«Чого ми не знаємо один про одного»

Діти відчувають радість від можливості більше дізнатися про інші країни, що перешкоджає виникненню упереджень, які вже були сформовані. Ось деякі з їх коментарів:

Дена з Афганістану: «Про німців кажуть, що вони зануди, але виявилося, що це не так».

Сена-Дездіна з Туреччини: «Я ніколи не святкувала Різдво і не знала, що на Різдво їдять гусака».

Марія з Росії: «У Росії Новий рік важливіше свято, ніж Різдво. У нас дарують подарунки на Новий рік».

Кіаваш, 11-річний хлопчик з Ірану: «Я довідався про те, що у Німеччині жінки мають право голосу вже з 1918 року».

Всі вони - мешканці Гамбурга

Ідея створення «Світч» належить Хурваш Пуркіан, голові Асоціації Гамбургу із налагодження культурних зв'язків. Вона виросла у Тегерані і приїхала до Гамбургу у віці 17 років: «В Ірані у мене був незабутній досвід відвідин японської сім'ї. На мене справили велике враження їхній спосіб життя, їжа - абсолютно усе. І тоді тут, у Німеччині, я подумала: у Гамбурзі стільки можливостей. Як було б добре запросити у гості 186 народів!

Іран - багатонаціональна країна. Там Пуркіан ходила до школи разом із турками, курдами, євреями. «У будинках цих людей панувала зовсім інша культура. Але ми дружили один із одним, і всі були іранцями. А тут усі діти, що беруть участь в «Світч» - мешканці Гамбурга.

Рік тому у пробному проекті налагодження культурних зв'язків взяло участь 18 сімей із 10 країн. Під час наступних літніх канікул в «подорожі» брало участь 50 сімей із 15 країн, а у третій «навколосвітній подорожі» - вже 80 сімей із 25 країн.

Дитяча знімальна група і «Золоте малятко»

У кожній четвертій «туристичній» групі була одна дитина з Німеччини. Оскільки німецьких дітей виявилося більше, ніж вільних місць, інші організували знімальну групу. Вони відвідали «мандрівників» і взяли у них інтерв'ю. Як вмонтовується фільм та накладається відповідна музика? Знімальна група багато чому навчилася, і це принесло їм радість. Фільм, який вони зняли влітку, справив враження на жюрі, що вручає приз німецької організації соціальної допомоги дітям «Золоте малятко». 8 грудня «Світч» одержав другий приз.

Чужоземці - це друзі, з якими ми ще не познайомилися

Найкраще, що знаходиш, беручи участь у цій програмі - це дружба, яка виникає не тільки серед дітей. Контакти зав'язалися і між дорослими. Наприклад, батьки Кенрю Лау, який зі своєю сім'єю вже втретє представляв Японію у «Світч», познайомилися навіть із сім'ями, що не входили до їх групи. На прощання глава сімейства Лау заспівав пісню Френка Сінатри. «Коли ж влаштують «Світч» для дорослих?» - запитує він.

«Я впевнена, що діти за ці чотири дні досягли більшого взаєморозуміння один з одним, ніж за всі роки навчання у школі», - говорить Олександра Дінгес-Дідріг, член сенату Гамбурга з питань освіти та спорту і покровителька проекту «Світч».

Примітка редактора: «Світч (Switch)» - це група дітей з різних країн, що зібралися у Гамбурзі, Німеччина. Разом зі своїми сім'ями вони знайомляться з культурою сімей з інших країн, при цьому їм немає необхідності їх відвідувати.

Хайке Золянскі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...