• Австралійське саке

  • Вівторок, 16 січня 2007 року

Біля підніжжя Блакитних гір у Новому Південному Уельсі розташований єдиний в Австралії завод з виробництва  японського саке або  "рисової горілки".

Алан Нобл, виконавчий директор «Sun Masamune Pty Ltd», говорить, що компанія виробляє саке в Пенріс  з 1996 року.  Новий головний технолог з виробництвау саке -  японець пан Хірофумі Учіяма, почав роботу в  компанії в січні 2006 р.

Поєднуючи якісний австралійський  великозернистий сорт рису джапоніка і чисту воду, «Sun Masamune» щорічно виробляє близько одного мільйона літрів саке «Гошу» («Goshu»).  80% цієї продукції, як не парадоксально, призначено для експорту до Японії і США. (Гошу - дослівно означає "Австралійське саке").

Існує припущення, що історія саке бере початок у Китаї понад 6000 років тому. Проте, сучасні методи виробництва саке відпрацьовувалися в Японії ще з восьмого сторіччя. З тих пір саке стало одним з національних і культурних символів країни.

 

На приготування саке «Гошу» йде до трьох місяців. Спочатку рис подрібнюється  до 70-40 відсотків від його початкового об'єму. Подрібнення дозволяє відокремити від самого зерна рису білки і олії, які можуть впливати на аромат. Таким чином, розмір помолу визначає якість кінцевого продукту. 

Далі рис вимивають, замочують і варять на пару. Після чого до нього додають спеціальний тип грибка цвілі коджі (koji), за допомогою якого крохмаль рису перетворюється в глюкозу. Суміш залишають бродити приблизно протягом одного місяця, після чого її пастеризують і поміщають в герметичний резервуар для витримки. Вміст алкоголю в саке майже такий самий, як і у вині: 14-15 градусів. У саке не додають ніяких консервантів або антиокислювачів.

У «Sun Masamune» виробляється п'ять типів саке.  Його найзнаменитіша марка - «Goshu Blue», роздрібна ціна якого складає 20-24 долари за 720 мл. «Goshu 40»- саке вищої якості. Компанія також випускає змішаний фруктовий коктейль саке  "Цунамі", хоча можливо, він і не користується такою ж популярністю у любителів традиційного саке.

То ж на що схожий  смак саке, і як ви його п'єте?

«Goshu Blue» мені здався трохи сухуватим, він володіє легким фруктовим ароматом, м'яко п'ється і має тонкий смак.

Мені завжди подобалося запити стаканчиком саке гострі та смажені  страви, оскільки після нього залишається приємний освіжаючий смак. Він також дуже добре поєднується  з морепродуктами, такими як устриці або копчений лосось.

Високоякісне саке краще за все вживати охолодженим, але можна також пити саке кімнатної температури або злегка підігрітим. За традицією його наливають в маленьку керамічну чашку, що називається "чоко" (choko), але і звичайного скляного келиха для вина буде цілком достатньо. Гарним тоном вважається, якщо ви  обслуговуєте вашого компаньйона першим.

Рон Хаерінг. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...