• Розуміння китайської трав'яної медицини. Частина 1

  • Четвер, 29 жовтня 2009 року

Китайська трав'яна медицина - один з головних клінічних цілющих методів у стародавній китайській медичній системі.

Китайська трав'яна медицина не настільки відома, як акупунктура, можливо, через свою  складность і відсутность миттєвого ефекту в порівнянні з акупунктурою, яка може швидко зменшити біль.

Китайська трав'яна медицина - не зовсім точна назва, оскільки в ній поряд з травами і рослинами використовуються корисні копалини, комахи (шкіра тутового шовкопряда, наприклад), морські мешканці (раковини устриць) і компоненти тварин - кости тигра або ведмедяча жовч.

Люди, які  звертаються за допомогою  до  трав'яної  медицини  часто заклопотані тим, як саме ліки можуть на них подіяти, як вони працюють і як вони виготовлені.

 

Одним із спільних неправильних сприйнять китайських трав'яних ліків є те, що вони є хімічними речовинами як інші ліки або вітаміни. Дійсно, є багато хімічних  речовин в кожному з цих ліків. Інколи вони містять екстракти із  специфічними хімічними компонентами.

Наприклад, малярію можна вилікувати з екстрактами «Циньгао» [Артемізія (полин)]. Проте, в  практиці китайської трав'яної медицини компоненти вибираються не на основі їх хімічних компонентів, а на енергії всього компонента.

Наприклад, зазвичай використовуваний китайською медициною засіб «Хуаньці» [астрагал (аранная кість)]- трохи солодкий, м'яко гріє і добре впливає на легені, селезінку і ниркові меридіани. Оскільки Ці селезінки - головна енергія для вбирання їжі, метаболізму та імунітету,  «Хуаньці» ефективний при неправильному вбиранні й повільному метаболізмі, для імуномодуляції і запобігання  інфекціям,  бактеріям і вірусам.

Ниркові Ці регулюють сечовипускання; тому  «Хуаньці» також ефективний для сечової дисфункції, викликаною збільшеною простатою. Для того, щоб вилікувати різні види хвороб, типа діабету, серцево-судинної хвороби і побічних ефектів хіміотерапії або променевої терапії, «Хуаньці» часто використовується в комбінації з іншими трав'яними компонентами.

Люди часто вважають, що вони можуть приймати один і той же китайський трав'яний засіб постійно, так само, як вони приймають їжу або харчові добавки. Статус енергії тіла змінюється в результаті лікування трав'яною медициною, таким чином, компоненти та їх дозування мають бути змінені через один або два тижні, залежно від ситуації людини.

Трави - природні речовини, але вони - ліки. Вони мають мінімальні побічні ефекти, коли приймаються в потрібний час для правильного стану. Інакше вони можуть завдати шкоди. Наприклад, «Хуаньці»  прийнятий без інших добавок, повинен використовуватися із застереженням тими, хто має високий кров'яний тиск або запалення, викликане гострими інфекціями.

Лікар Цзіньдуан Янь - психіатр на факультеті Джефферсона Мирні Брінда, центру інтегральної медицини Філадельфії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...