• Біль у грудях — сигнал небезпечного захворювання чи фізіологічний процес?

  • Середа, 15 липня 2015 року

ⓅБільшість жінок, відчуваючи дискомфортні та навіть больові відчуття у грудях частіше за все не звертаються до лікаря для з’ясування причини, а схильні пов’язувати свої відчуття з менструальним циклом. Та чи завжди біль викликають гормональні перелаштування в організмі внаслідок зміни менструальних фаз? Звісно, що таке припущення є не просто невірним, а деякою мірою небезпечним, адже безліч захворювань та патологічних станів ховаються під фізіологією болю в грудях.

Характеристика больових відчуттів та місць дислокації болю

Звичайно, болі в грудях можуть бути викликаними особливостями протікання циклічних процесів в організмі жінки. Такий біль проявляється перед початком менструації або під час неї та є сигналом гормональних змін. Біль у грудях не пов’язаний із циклом називається не циклічним і, як правило, є сигналом патології. Такий біль може бути як постійним, так і періодичним, віддавати в інші частини тіла та органи (руку, пахову область).

Менструальний, циклічний біль грудей

За порушень гормонального фону в організмі жінки часто з’являються больові відчуття в молочних залозах, що входить до комплексу симптомів передменструального синдрому. І хоча часто такий біль сприймається за норму, насправді порушення гормонального фону потребує медикаментозної корекції.

Також біль може бути викликаний прийомом гормональних препаратів, в складі яких присутні прогестерон та естрогени або побічною дією при прийомі деяких антидепресантів та препаратів від виразки.

Біль у грудях не пов’язаний з циклом

Нециклічний біль в області грудей є патологічним проявом багатьох серйозних захворювань. Так, остеохондроз грудного відділу хребта характеризується нападоподібним болем, який може віддавати в плече, пахову область або руку. В разі описаних відчуттів слід обов’язково звернутися до лікаря (для точного діагностування необхідна консультація кількох спеціалістів: невролога, хірурга, травматолога). Томографія хребта та рентгенографія допоможуть під час встановлення діагнозу.

Біль у молочних залозах під час вагітності та грудного вигодовування

Перелаштування організму під час вагітності не може оминути змін і в молочних залозах, які еволюціонують для грудного вигодовування. Тому, під час виношування жінкою дитини, до безлічі дискомфортних відчуттів додається не постійний, ледь відчутний грудний біль. Під час годування груддю больові відчуття також присутні. Часто це відчуття переповненості молочних залоз, біль викликаний значним наповненням їх грудним молоком. Для перешкоджання лактостазу (застою молочних протоків) у таких випадках необхідно зціджувати груди або збільшити частоту прикладань малюка. За сильного болю та утворення затвердінь у грудях слід негайно звернутися до лікаря для попередження розвитку ускладнень, таких як мастит.

Травмування в області молочних залоз

Навіть незначні травми в області грудей мають серйозні наслідки і можуть викликати ракові захворювання. Тому необхідно обов’язково, двічі на рік, відвідувати мамолога та навчитися самостійно обстежувати молочні залози шляхом пальпації.

*Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...