• Робота, на якій можна нічого не робити, — експериментальний проект у Швеції

  • Понеділок, 11 березня 2019 року

Якщо вас приваблює перспектива отримувати гідну зарплатню і при цьому майже нічого не робити — можливо, вас зацікавить цей експериментальний проект художників зі Швеції. Він полягає в тому, щоб найняти на роботу людину, якій потрібно буде виконувати щодня одну нескладну справу.

Щасливчик, який займе вакансію, повинен буде з'являтися на вокзалі в Гетеборзі на початку і наприкінці дня та відзначати час свого приходу на спеціальному годиннику. Автоматично ця дія запалить (або вимкне) лампи над платформою — так усі на вокзалі дізнаються, що цей надзвичайно важливий працівник не пропустив роботу.

Увесь інший час дня ця людина не зобов'язана перебувати на вокзалі: вона може піти й робити все, що захоче, або й зовсім нічого. Посада закріплюється за нею на все життя, поки вона сама не захоче змінити місце роботи. Щомісячний оклад такого співробітника становитиме приблизно $2320, окрім того йому будуть гарантовані щорічні підвищення, пільги, відпустка і пенсійні виплати.

Звичайно, це не найбільш високооплачувана робота у світі, проте якщо врахувати її простоту і наявність великої кількості вільного часу, — пропозиція зовсім не погана.

«Як могла з’явитись ідея відкрити таку дивну вакансію?» — подумаєте ви.

У 2017 році Державна рада з мистецтва і Управління транспорту Швеції анонсували міжнародний конкурс на найкращу ідею дизайну залізничного вокзалу на площі Корсваген у Гетеборзі. Переможцю присуджувався приз у розмірі 7 мільйонів шведських крон (близько 750 000 доларів США).

Замість якоїсь дизайнерської розробки одні з учасників, шведський дует художників Саймона Голдіна і Якоба Сеннебі, представили на конкурс проект під назвою «Вічна зайнятість».

Художники розробили план, завдяки якому призового фонду вистачило б на «вічну» оплату праці найнятому співробітникові («вічна» у даному випадку означає 120 років). Вони дійшли висновку, що якщо заснувати організацію, щоб уникнути оподаткування призових грошей, і потім інвестувати ці гроші в акціонерний фонд, це дасть можливість виплачувати щомісячну зарплату в розмірі 2312 доларів США, а також щорічно підвищувати ставку на 3,2 відсотка протягом 120 або більше років.

Журі очевидно оцінило таку оригінальну ідею, оскільки присудило проекту «Вічна зайнятість» головний приз.

Це викликало шквал обурення у Швеції: політики та громадськість звинуватили організаторів конкурсу у витрачанні грошей платників податків.

Чимало хто називає ідею проекту дурною і нікчемною, і художники з цим повністю погоджуються. Вони визнають, що платити комусь тільки за те, щоб він з'являвся на вокзалі двічі на день, безглуздо й нерозумно, але ідея полягає саме в цьому.

Можливо вас уже хвилює питання «Як подати свою кандидатуру?» — тоді доведеться вас розчарувати.

Оскільки Корсвагенський залізничний вокзал усе ще перебуває у стадії будівництва, місце роботи стане доступним тільки в 2026 році, після відкриття станції. Художники ж почнуть приймати заявки за рік до цієї знаменної події.

А поки що для тих, хто прагне докладніше ознайомитися із цією чудовою вакансією, було створено підготовчий файл з її описом.

Читайте далі:

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

12 професій ручної праці, які затребувані сьогодні

Усі діти можуть добре вчитися у школі: надихаючий приклад репетитора з Нідерландів

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...