• Діти Нігерії рятують морських черепах і очищають пляжі від сміття

  • Вівторок, 15 січня 2019 року

У мешканки Нігерії Дойінсоли Огуньє незвичайне покликання: вона намагається вберегти черепах від вимирання, а лагосські пляжі — від забруднення пластиком. Окрім того, вона вчить дітей, як жити, не завдаючи шкоди природному середовищу існування тварин.

Любов до природи Дойінсола пронесла із раннього дитинства: тоді вона любила годинами грати на свіжому повітрі. Інтерес до природознавства ріс, і Дойінсола зрозуміла, що хоче передати наступному поколінню прагнення зберегти тварин як важливу складову світу дикої природи. Декілька років потому вона стала кваліфікованим юристом і заснувала дитячий сад, у якому діти дізнаються більше про навколишнє середовище.

Дойінсола Огуньє стала засновницею Mental and Environmental Initiative for Children (MEDIC) і клубу Kids Clean Club, який є екологічним і соціально свідомим недержавним рухом. Мета цього клубу — мотивувати дітей на підтримання фізичної, психічної та екологічної чистоти в Нігерії, а також від ранніх років розвивати обізнаність про соціальну відповідальність.

Щотижня Дойінсола разом із командою дітей-добровольців прибирає нігерійське прибережне місто Лагос, збираючи близько 50 великих мішків сміття. Дойінсола організувала не тільки очищення громадських пляжів, але й посадку дерев, а також порятунок морських черепах, які перебувають під загрозою зникнення.

Відходи завдають шкоди узбережжю та його мешканцям. Майже всі види морських черепах класифікуються як ті, що знаходяться під загрозою зникнення. Протягом багатьох років цих істот вбивали за м'ясо, шкіру і панцири, а також забирали їх яйця, а в наші дні відомі випадки браконьєрства і неконтрольованого вилову. Середовище існування рептилій руйнується, а зміна клімату впливає на місця, куди вони повертаються для відкладання яєць.

«Більшу частину часу черепахи дезорієнтовані, особливо коли вони заплутуються у смітті або у водоростях. Чимало дитинчат черепах, які з'являються на світ біля берега, вмирають через забруднення пляжів. Морські черепахи часто поїдають пластик, вважаючи його їжею, і це їх вбиває», — розповідає Дойінсола Огуньє.

Вона прагне зупинити вимирання морських черепах і робить все можливе для відновлення виду. Метою її роботи із захисту навколишнього середовища є майбутнє, у якому зможуть вижити і черепахи, і люди.

Дойінсола впевнена, що необхідно інформувати жителів прибережних поселень про важливість збереження різних видів живих істот. Рибалкам потрібно пояснити, що саме вони втратять, якщо морські черепахи вимруть. Завдяки її активним діям нігерійці об'єднуються, щоб піклуватися про навколишнє середовище.

Читайте далі:

12-річний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику

Пластикове сміття замість квитка на автобус: незвичайна ініціатива в Індонезії

Куди здати відходи в різних містах України (мапа від «Великої Епохи»)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...