Архітектура

Всі категорії визначних місць Києва

Визначні місця Києва: Архітектура

Назва Зображення Короткий опис Адреса
Будинок із химерами

Архітектор Владислав Городецький збудував його у 1903 році як доходний дім. Вирізняється споруда химерними скульптурами Еліо Саля. Нині ця архітектурна пам’ятка у стилі модерн слугує малим будинком прийомів для Президента.

вул. Банкова, 10
Національний академічний театр опери і балету України ім. Т. Г. Шевченка

Національний академічний театр опери і балету України ім. Т.Г. Шевченка — пам'ятка архітектури, виконана у стилі неоренесанс. Архітектор будівлі — Віктор Шретер. Крім зовнішньої величі вражає і пишне убранство інтер’єрів.

вул. Володимирська, 50
Головний корпус університету ім. Т. Г. Шевченка

Пам'ятка архітектури у стилі класицизму, «червоний» корпус університету ім. Т. Г. Шевченка споруджений у 1837—42 рр. архітектором В. І. Беретті. Будівля виділяється червоним кольором фасаду, чавунними базами і чорними капітелями колон.

вул. Володимирська, 60
Золоті ворота

Золоті ворота — пам'ятка оборонного зодчества часів правління Ярослава Мудрого. Веде свою історію від 1040 року. Споруда поєднує в собі бойову вежу з проїздом та надбрамний храм. Про історію будівництва, існування та реконструкції воріт розповідає експозиція музею Золотих воріт.

вул. Володимирська, 40-а
Китаєво

Археологічний заповідник «Китаєво» з його багатовіковою історією та мальовничою природою є популярним місцем для відвідування. Нині урочище «Китаєво» включає в себе Свято-Троїцький Китаївський чоловічий монастир, печери з келіями ченців, парк «Китаївські ставки».

вул. Китаєвська, 1
Маріїнський палац

Зведення палацу розпочалося 1750 року за наказом імператриці Єлизавети. Архітектор — Бартоломео Растреллі. Будівля стала центром світського життя. Нині Маріїнський палац слугує офіційною парадною резиденцією Президента і є архітектурною перлиною Києва.

вул. М. Грушевського, 5., ст. метро — «Арсенальна»