• Щонайменше 10 тисяч осіб в Україні злісно не платять аліменти

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Субота, 18 серпня 2007 року
Щонайменше 10 тисяч осіб в Україні уникають сплати аліментів, навіть примусово за рішенням суду. Як свідчить статистика першого півріччя 2007 року, Державна виконавча служба Мін’юсту була змушена направити до відповідних органів подання щодо 10,6 тисяч осіб за ознаками злочину, передбаченого статтею 164 Кримінального кодексу України, тобто, за злісне ухилення від сплати аліментів.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, звернення до правоохоронних органів по притягненню до кримінальної відповідальності за невиконання судових рішень робляться державними виконавцями практично щодня – до 7 десятків на день. Зокрема, протягом першого півріччя поточного року до відповідних органів було направлено понад 13 тисяч таких поданьж,повідомляє прес-служба  Мінюсту.

Проте злісна несплата аліментів є найпоширенішою причиною, через яку державні виконавців змушені вимагати порушення кримінальної справи проти боржників.

При цьому, зазначив Міністр, приблизно третина осіб, проти яких порушуються кримінальні справи за несплату аліментів, за визначенням правоохоронних органів є платоспроможними. Ще третина боржників під загрозою опинитися під кримінальним переслідуванням, частково сплачують заборгованості по аліментах. Решта – заявляють про відсутність жодних доходів та неможливість працевлаштуватися.

Олександр Лавринович повідомив, що з початку 2007 року в Україні вже порушено понад 3 тисячі кримінальних справ за злісну несплату аліментів. З них майже 100 - порушено за рішеннями судів, понад півтисячі – органами прокуратури та майже 2,5 тисячі – органами МВС.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...