• Верховна Рада України скасувала обов'язковий технічний огляд для некомерційних транспортних засобів

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 5 липня 2011 року
 
Верховна Рада України сьогодні внесла зміни до Закону про автомобільні перевезення – скасувала обов'язковий технічний огляд усіх транспортних засобів, що не використовуються у комерційних цілях.

Так, тепер не підлягають обов'язковому техконтролю всі легкові автомобілі та причепи (напівпричепи) до них, які не використовуються для перевезення пасажирів або вантажів у комерційних цілях. Під цю категорію підпадають також мопеди, мотоцикли та інші транспортні засоби цього типу, незалежно від їхнього часу експлуатації та форм власності.

Всі інші авто, що використовуються для перевезення пасажирів (вантажів) з метою отримання прибутку, а також вантажні машини вантажопідйомністю до 3,5 т і причепи до них (при експлуатації не більше двох років) підлягають технічному контролю.

Техконтроль передбачає перевірку технічного стану систем гальмового та рульового управлінь транспортного засобу, пневматичних шин та коліс, зовнішніх світлових приладів, газобалонного обладнання (за наявністю), світлопропускання скла та інших деталей, що відповідають за безпеку дорожнього руху та охорону навколишнього середовища.

Періодичність проходження контролю машин і механізмів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку (незалежно від терміну експлуатації):
• один раз на два роки – для легкових (вантажних) автомобілів і причепів вантажопідйомністю до 3,5 т;
• щорічно – для таксі та вантажного транспорту (причепів) вантажопідйомністю понад 3,5 т;
• два рази на рік – для автобусів і спецтехніки.

Даний законопроект після його опублікування набирає чинності через місяць.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...