• Вибори мера у Києві проходитимуть у два тури

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Субота, 12 квітня 2014 року

Учора Верховна Рада прийняла законопроект Миколи Катеринчука, який передбачає проведення у два тури виборів мерів у містах з населенням понад 500 тисяч чоловік.

Кандидати в мери будуть змагатися один з одним у два етапи, якщо переможець першого туру не набере більше половини голосів (50% +1 голос). У разі недобору кандидати в мери, що зібрали найбільшу кількість голосів, зустрінуться у другому турі.

Такі вибори, на думку заступника голови ЦВК Андрія Магери, дозволять «відсіяти» випадкових кандидатів. При цьому бюджет міста особливо не постраждає, оскільки великих витрат на другий тур не буде.

«Позачергові вибори в Києві у 2008 році обійшлися місту в 15 млн гривень. Усі витрати зараз будуть покриватися за рахунок держбюджету. І навіть якщо буде два тури, то це ніяк не вплине на бюджет столиці, оскільки президентські вибори також пройдуть у два тури. Вважаю, що ці вибори обійдуться Києву набагато дешевше, ніж у 2008-му», ― зазначив газеті «Сегодня» Андрій Магера.

Тим часом лідер партії «УДАР» Володимир Кличко впевнений у своїй перемозі й сподівається, що вибори обійдуться одним туром.

«Столиця ― це хороше поле для втілення успішних реформ. Я переконаний, що кардинальні зміни в Україні почнуться з Києва», ― зазначив він на сторінках офіційного сайту партії.


Читайте також:

Вибори мера Києва: у нестерпному очікуванні

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...