Суперкубок Іспанії: перший матч на користь 'Барселони'

Фото Getty Images.
У першому матчі за Суперкубок Іспанії "Барселона" у гостях перемагає "Атлетик" з рахунком 2:1. На гол Де Маркоса каталонці відповіли влучними ударами Хаві та Педро.

Перед початком матчу на "Сан Мамесі" присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять гравця "Еспаньйола" Дані Харке, який помер від серцевого нападу.

Обидва тренери не здивували стартовими складами, випустивши найсильніших гравців серед тих, які були у їхньому розпорядженні. "Атлетик" розпочав гру за схемою 4-5-1 з Льоренте на вістрі атаки. Каталонці розташувались на полі традиційно - 4-3-3.

"Барселона" у якості фаворита зустрічі відразу розпочала господарювати на "Сан Мамесі". Уже на 4 хвилині матчу захисники господарів дозволили пробити з-поза меж карної зони Бояну, який ледь не відкрив рахунок, влучивши у поперечину воріт. За мить Пуйоль після подачі зі штрафного пробивав головою, але прямо в руки воротареві.

"Барселона" домінувала на полі, все потужніше розгойдуючи захисні редути "Атлетика". Штрафні, кутові (5), небезпечні удари, однак результату це не приносило. На 24 хвилині найкращу нагоду для відкриття рахунку мав Хаві. Півзахисник каталонців завершував комбінацію за участю Анрі та Абідаля, проте, обігравши захисника, пробив вище воріт. Не влучили у ціль і Боян з Анрі.

Господарі ж перший небезпечний момент створили лише на 31 хвилині поєдинку. Це Осіо після передачі партнера з правого флангу опинився на ударній позиції в центрі штрафного майданчика. Мабуть, не очікуючи такого подарунка від захисників "Барси", Айтор пробив вище воріт. Було відчутно, що команди лише розпочинають сезон, адже діяли вкрай повільно.

Пізніше Гурпегі з далекої відстані перекидав Вальдеса, який в останній момент перевів м'яча на кутовий. А коли до завершення першої половини залишалось 3 хвилини, дві небезпечні атаки організував Де Маркос, одна з яких завершилась взяттям воріт "Барселони". Коли арбітр уже готовий був дати свисток на перерву. Де Маркос з позиції лівого інсайду обіграв Піке та Алвеша, увійшов у карний майданчик і пробив повз Вальдеса - 1:0.

Друга половина розпочалась за схожим сценарієм. Каталонці продовжували контролювати м'яч, а господарі при цьому розраховували лише на контратаки. Гравці обох команд почали частіше порушувати правила.

А на 53 хвилині "Барселона" зрівняла рахунок. Хаві у центрі штрафного майданчику отримує передачу від Педро і в один дотик переправляє м'яча у лівий від Іраізоса кут воріт - 1:1. Подвоїти рахунок відразу нагоду мав Піке, але пробив не найкращим чином. Замість нього це зробить Педро.

15 хвилин потрібно було "блаугранас" аби забити другий м'яч. І знову результативну атаку організували Хаві та Педро, однак, цього разу нападник "Барселони" сам відправив "круглого" у сітку воріт. Отримавши передачу від Хаві Педро сильно, а головне, влучно пробив з-за меж штрафної - 1:2.

За час, що залишився, "Атлетик" зумів відповісти лише ударом Койкілі, який пробив вище воріт. Натомість гості мали декілька нагод, аби збільшити свою перевагу. На 78 хвилині Алвеш влучає у поперечину воріт, які захищав Іраізос. Небезпечно пробивав Боян та Жеффрен. Проте рахунок так і не змінився - 1:2 "Атлетик" у першому матчі поступається "Барселоні".

16.08.2009. Суперкубок Іспанії. Більбао. "Сан Мамес”

"Атлетик" – "Барселона" 1:2
Голи: Де Маркос 45 - Хаві 53, Педро 68.

"Атлетик": Іраізос, Іраола, Осіо, Устарітц, Койкілі, Сусаета, Орбаіс, Гурпегі, Габілондо (Кастільйо 66), Де Маркос (Токеро 60), Льоренте (Ечеберія 72).

"Барселона": Вальдес, Алвеш, Піке, Пуйоль, Абідаль, Хаві (Бускетс 81), Туре, Кейта, Педро, Боян, Анрі (Жеффрен 72)

Попередження: Піке, Гурпегі, Койкілі, Алвеш

За матеріалами: turnir.com.ua_