Шахтар і Дніпро один одного не подолали

Центральний матч 25-го туру чемпіонату України з футболу між дніпропетровським Дніпром і донецьким Шахтарем завершився результативною нічиєю.

Дніпро і Шахтар зіграли в нічию. Фото: fcdnipro.ua
Прибуття Шахтаря в Дніпропетровськ завжди викликає непомірний інтерес у вболівальників Дніпра. Для одних це приїзд чинного чемпіона, для інших — команда, що привчила вболівальників до Ліги чемпіонів, для третіх — заклятий ворог, обіграти якого велике щастя. Причому гірники приїхали не просто добути чергову перемогу, а й оформити свій уже 8-й титул чемпіона України.

Проте свої амбіції були і в господарів поля, які до останнього ведуть боротьбу за срібні медалі чемпіонату.

Початок зустрічі був за господарями. Дніпро створив пару моментів біля воріт гостей, які, тим не менш, не таїли в собі чогось небезпечного. Але гол, можна сказати, прийшов «з нізвідки» — колишній воротар Дніпра Антон Каніболоцький «допоміг» дніпрянам відкрити рахунок на 13-й хвилині матчу. Отримавши пас від свого захисника, Каніболоцький затягнув з виносом м'яча зі своєї штрафної, чим і скористався Матеус, що стояв неподалік і в підкаті проштовхнув м'яч у ворота.

Шахтар трохи підбадьорився і став діяти більш агресивно, з великою кількістю передач і прострілів в центр штрафної площі Дніпра. Однак всі небезпеки від гірників зводилися на «ні» або Яном Лаштувкою, або неточними ударами. Дніпро ж свої моменти став шукати при стандартах, у виконанні від Кравченка. Один з таких розіграшів мало не завершився взяттям воріт гостей на 44 хвилині — Зозуля пробив головою в метрі від хрестовини воріт Шахтаря.

Перший тайм на тому й закінчився, запам'ятавшись інтенсивною грою.

На другі 45 хвилин Шахтар вийшов більш зарядженим на перемогу. Коли через пару хвилин на поле вийшли свіжі Рац і Тайсон, гірники додали в швидкості і почали тиснути, так що Дніпру залишалося тільки грамотно захищатися.

Свій гольовий момент Шахтар вичавив на 60 хвилині. Фернандіньйо увірвався в штрафну, щоб зробити черговий простріл, але «на стегно» його зловив захисник Чеберячко. Одинадцятиметровий реалізував Даріо Срна, розвівши м'яч і воротаря по обидві сторони воріт.

Рахунок 1:1 трохи заспокоїв гру, Дніпро сів до своїх воріт, а в діях Шахтаря навпаки було бажання вирвати перемогу. Але все найнебезпечніше команди відклали на останні п'ять компенсованих хвилин зустрічі.

Спочатку Тайсон потужно пробив по воротах Дніпра, і Лаштувка ледь відбив цей м'яч. Дніпро відповів гострим прострілом від Коноплянки, де в останній момент Каніболоцький кінчиками пальців перевів м'яч на кутовий, тим самим не давши Кулакову замкнути цей простріл. І буквально на останніх секундах фінальну крапку міг поставити Генріх Мхітарян після прострілу від Раца, проте не зумів пробити Лаштувку.

У підсумку, закономірна нічия в Дніпропетровську, яка з одного боку не додає оптимізму Дніпру в боротьбі за друге місце, з іншого боку — відстрочує чемпіонство гірників до наступних турів.