Переконлива перемога 'Динамо'

Після одинадцяти "сухих" м'ячів у перших двох турах вболівальники чемпіонів України очікували досить легкої перемоги у Кривому Розі.

Команда Олега Тарана, яка останні роки стабільно бореться за збереження прописки у вищому дивізіоні, невдало стартувала у перших двох виїзних турах у Донецьку та Запоріжжі, і навряд чи змогла б відібрати очки в одного з лідерів. Хоча, як це робити, криворіжці знають з минулого чемпіонату.

Кияни вийшли на поле і двома одужавшими захисниками Юссуфом та Несмачним, водночас місце у "старті" зберіг молодий Хачеріді. Він же і мав один з перших моментів у грі, коли після підключення до атаки гостей при виконанні штрафного ледь головою не влучив у дев'ятку воріт Федоренка. Але до цього свій момент мав вихованець крирорізького футболу і єдиний "чистий" форвард у складі "Кривбаса" Юрій Штурко. 24-річний футболіст пробивав зльоту, але Шовковський був на місці. За кілька хвилин Штурко міг вийти на побачення із СаШо, але вирішив не йти в обіграш захисника і невдало пробив здалеку.

На цьому стартова активність команд згасла. Господарі поля зовсім не прагнули йти вперед, а "Динамо" спокійно будувало позиційні атаки. Хоча варто відзначити непоганий пресинг біля центрального кола та на своїй половині поля, яким команда Тарана вдало "в'язала" мобільний півзахист чемпіонів.

Сплеск активності припав на другу десятихвилинку. На 11 хвилині перша за цей час атака "Кривбаса" була потенційно небезпечною - той же Штурко прорвався правим флангом і прострілював. СаШо перехопив. За хвилину Мілевський міг пробивати Романенка, але перетягнув і його простріл дебютант прем'єр-ліги у воротах "Кривбаса" перехопив.

Далі команди знову "заснули" на кілька хвилин. До суперудару Єрьоменка. Роман отримав м'яч у середині поля, протягнув його і несподівано ударив з 30-35 метрів. Несподівано передусім для Романенка, який хоч і зачепив м'яч, проте витягнути його із дальньої дев'ятки не зміг.

Після голу кияни дали змогу криворіжцям подовгу тримати та розігрувати м'яч. Але у тих нічого не виходило, а чемпіони, схоже, не особливо прагнули збільшувати перевагу. До 34 хвилини варто згадати лише єдиний кутовий у "Кривбаса", але СаШо на виході був бездоганним. А на 34 хвилині груба помилка Гусєва на правому фланзі захисту ледь не призвела до взяття воріт. Бюлюкбаші, який обікрав півзахисника "Динамо", одразу пробив, намагаючись перекинути Шовковського. І перекинув, однак м'яс влучив у поперечину.

У першій половині гри згадати варто лише удар Ярмоленка з центру штрафного. Від голу "Кривбас" врятував кіпер.

Після перерви малюнок гри не змінився - кияни неквапом йшли вперед, а криворіжці, хоч і хотіли, однак надто багато помилялися при передачах. Тільки на 61 хвилині виник перший момент - і одразу гол. Гусєв з лівого флангу м'яко накинув на вільного Мілевського, той в один дотик прийняв і водночас перекинув захисника, а другим дотиком лівою потужно пробив - 0:2 і гра, наче, "зроблена". Однак наступна атака команди Тарана завершилася пенальті у ворота "Динамо", після руки у штрафному Єрьоменка. Бюлюкбаші з точки не залишив Шовковському шансів.

Наступний цікавий момент виник аж на 74 хвилині, коли Бартулович обіграв на фланзі Бетао та пробив у ближній кут. Шовковський зміг зреагувати і відбити м'яч ногою. За пару хвилин уже Гусєв не реалізував своє побачення із Федоренком. А третій гол кияни забили саме після грубої помилки голкіпера "Кривбаса", який вибив м'яч на Мілевського. Той не став грати на себе, та відкотив на Ярмоленка, що мав вигіднішу позицію - 1:3

."Кривбас" - "Динамо" - 1:3 (0:1)

Голи: 0:1 - Єрьоменко (18), 0:2 - Мілевський (61), 1:2 - Бюлюкбаші (64, пен), 1:3 - Ярмоленко (90)

"Кривбас": Федоренко, Сердюк, Жданов, Комарницький, Бартуловіч, Булку, Івашкевічюс, Свиридов, Бюлюкбаші, Максимов, Штурко (Мотуз, 79)

"Динамо": Шовковський, Єрьоменко, Хачеріді, Юссуф, Несмачний, Гусєв (Гіоане, 84), Корреа (Бетао, 46), Вукоєвіч, Нінковіч (Кравченко, 66), Ярмоленко, Мілевський

Попередження: Корреа (34), Максимов (44), Несмачний (77), Комарницький (86), Мотуз (87)

Джерело: Сhampion.com.ua