Металіст і Шахтар поділили очки

Команди обмінялися забитими м'ячами в першому таймі і не визначили переможця.

Битви Металіста з лідерами українського футболу - це завжди цікаво і завжди налаштовує на перегляд славного видовища. Не встигли харків'яни та їх уболівальники отямитись від двох поспіль поєдинків з Динамо, як у гості завітав донецький Шахтар. Ця гра повинна була відбутися ще влітку, але була перенесена на місяць уперед. У турнірній таблиці це було відображено відповідним чином - по шість ігор провели лише Шахтар і Металіст. Крім того, перемога у звітному поєдинку була важлива для обох команд хоча б тому, що, по-перше, три очки дозволили б Шахтарю наздогнати Динамо, а по-друге - Металісту тріумф допоміг би потрапити на третє місце і випередити Дніпро. Але вийшло щось середнє ...

Арбітр з Києва свиснув, битва донеччан з харків'янами стартувала - така цікава ситуація трапилася. Відразу стало зрозуміло, що гра вийде видовищною і, як мінімум, з інтригою. Вже на 11-й секунді гри Гладкий, здавалося б, міг відкривати рахунок, але крім зафіксованого офсайду врізався в Горяїнова. Кілька хвилин команди притиралися один до одного, намагаючись провести успішну атаку, а потім пішов гол! Кравченко щільно пробив з лівого - м'яч, зрикошетивши від спини Шелаєва, прошмигнув у кут, а Горяїнов виручити партнерів не зумів.

Металіст, здавалося б, намагався атакувати, але далі у хлопців Мирона Маркевича мало що виходило. Раз за разом не міг приборкати м'яч Коельо, а подачі Олійника з правого флангу небезпечними не були, бо м'яч постійно забирав Пятов. Але на 17-й хвилині Шахтар пропустив! І знову все вирішив блискучий дальній удар. Денис Олійник прийняв м'яч і класним пострілом уразив праву (з позиції Пятова - прим. Авт.) дев'ятку.

Харків'яни до кінця першої половини виглядали досить жваво і, під акомпанемент голосіння трибун, рвалися вперед. З іншого боку - чудово діяла оборона донеччан, запобігаючи всім випадам суперника і припиняючи його атаки. Можна відзначити, в першу чергу, Пятова і Ракицького, а також капітана Гірників. Даріо в кінці тайму в падінні встиг виставити ногу, заблокувавши удар Девіча, а через пару-трійку хвилин біля кутового прапорця обставив Коельо. Шахтар відзначився лише дальнім ударом того ж Кості Кравченко, після якого м'яч облизав верхню частину сітки, просвистівши над поперечиною. У середині тайму схожий момент був у Валяєва, тільки тоді м'яч розминувся зі штангою.

Після перерви одна за одною пішли заміни, низку яких почав Мірча Луческу. На полі з'явилися Хюбшман і Кобін, причому Василь досить непогано пересувався по флангу і кілька разів гостро "вантажив" в штрафну Горяїнова. Кіпер харків'ян активно "пхав" центральним захисникам, всіляко їх вичитував і розмахував руками, але помилки все ж були. Залишали у штрафному майданчику Адріано, залишали Гладкого, а на 65-й хвилині Фернандіньо дозволили пробити головою після подачі Кобіна справа. Причому перестрибнув бразилець ... Олійника, який опинився в штрафній під час атаки Шахтаря!

Пані Фортуна могла повернутися обличчям і посміхнутися у всі тридцять два будь-якої з команд, проте рахунок так і залишився нічийним. Хвилин за шість до фінального свистка Жажа не реалізував доречний момент після прекрасної подачі Бордіяна, а через пару хвилин Гладкий дивовижним чином не потрапив в створ, пробиваючи з-під Майдани. Рахунок 1:1. Тепер можна сміливо заявляти, що за підсумками семи зіграних турів Динамо - одноосібний лідер чемпіонату.

Металіст - Шахтар 1:1