«Гірники» пройшли київське «Динамо»

У чвертьфіналі розіграшу Кубка України сезону 2009\2010 років донецький «Шахтар» з рахунком 2:0 переміг київське «Динамо».

Звітний матч викликав чималий ажіотаж, адже вже на цій стадії змагань зустрілися між собою гранди українського футболу «Шахтар» та «Динамо». Особливо уваги, після скандального матчу в чемпіонаті «Дніпро» - «Динамо», надавалося темі суддівства цього матчу. Будемо сподіватися, що третя сторона не зіграє вирішальної ролі в матчі.

Зі старту команди почали на зустрічних курсах, відповідаючи атакою на атаку. Вже на четвертій хвилині після передачі Вільяна небезпечно пробивав Луїс Адріано – м’яч пролетів поруч зі штангою воріт гостей. «Динамо» ж відповіло неточним ударом Романа Єрьоменка та небезпечною передачею Шевченка на Артема Кравця, але останній не встиг на м’яч.

Гра на далі відбулася напружено, не рідко суперники один одного зупиняли з порушенням правил, після чого декілька раз виникали перспективи виникнення сутичок між футболістами, але арбітр встигав вгамовувати пристрасті на футбольному полі.

І ось на 23-ій хвилині капітан донеччан Даріо Срна з гострого кута наважився на удар в ближній кут воріт Станіслава Богуша – останній явно цього не очікував і м’яч влетів у ворота динамівців – 1:0.

З моменту відкриття рахунку боротьба пішла між пів захистами обох команд, в якій перевагу мали господарі, котрим вдавалося при першій же можливості розвивати швидку атаку, яку, не встигаючи за гравцями «гірників», суперник не рідко зупиняв поза правилами. Помітно, що в гостей не виходить з побудовою комбінаційною грою попереду, тому не важко передбачити подальші значні корективи Валерія Газзаєва.

На 37-ій хвилині після передачі Ракицького Луїс Андріано вийшов тет-а-тет зі Станіславом Богушем і намагався забити гол, пробивши поміж ніг голкіпера, але останній був до цього готовий й «врятував» свою команду від пропущеного голу.

Двічі Срна у єдиноборствах з суперниками падав: головний арбітр матчу Володимир Сіренко не вбачав порушення правил, що досить сильно не сподобалося глядачам. Наприкінці тайму Адріано міг збільшити рахунок, але «заліз» в невелике положення поза грою. На доданих хвилинах першого тайму пристрасті розпалилися, що змусило їх вгамовувати попередженнями: жовті картки отримали Даріо Срна та Артем Мілевський. Перша половина матчу завершилася мінімальною перемогою донецького «Шахтаря» - 1:0.

У першу таймі після забитого гола донеччани майже по всі пунктах переграли свого суперника: більше створили небезпечних моментів у воріт Богуша, вдаліше грати в обороні та швидше розвивали свої комбінації.

На другий тайм кияни вийшли з однією зміною у своєму складі: замість Артема Кравця на полі з’явився Олександр Алієв. І вже в першій атаці Олександр небезпечно пробив по воротах Андрія П’ятова - м’яч пролетів мимо воріт. На 50-ій хвилині, після сольного проходу, Вілліан пробив поруч зі штангою воріт «Динамо». Через дві хвилини Жадсон та Фернандіньо «розрізали» оборону суперника і останній виконав простріл – Богуш з другої спроби все ж зафіксував м’яч у своїх руках.

Жадсон при зіткненні з Алмейдою отримав пошкодження, але арбітр не зафіксував порушення правил і гості провели контрвипад, який Ільсіньо зупинив поза правилами – арбітр призначив штрафний удар, що викликало незадоволення глядачів та футболістів «Шахтаря». Напруга на футбольному стадіоні «Донбас-Арена» в певні моменти матчу досягає апогею: емоції футболістів, вболівання глядачів за улюблені команди.

На 62-ій хвилині Вілліан, перебуваючи з м’ячем у штрафній площадці суперника, міг сам забивати, але вирішив віддати передачу партнера, котрий набігав, але Хачеріді вчасно перехватив м’яч, не давши «гірникам» подвоїти свою перевагу. Через хвилину по тому, після подачі Срни з кутового, Фернандіньо ударом головою переграти Богуша не зумів.

На 68-ій хвилині Ілсіньо, обігравши кількох опонентів, увійшов у воротарську суперника, але досить легко відкотив партнеру і Алмейда «розрядив» гостру ситуацію у своїй штрафній площадці. Через 5 хвилин Шевченко віддав чудову передачу на вихід одни на один з воротарем Ярмоленку, але останній не зумів приборкати «круглого» і момент було втрачено.

А на 74-ій хвилині матчу Газзаєв, провівши свою останню заміну, кинув в бій свій «джокер» - Олега Гусєва, який замінив Ярмоленка, котрий не зміг пожвавити гру киян попереду у другому таймі, на що був покликаний його вихід на футбольне поле.

Потужний бразильський півзахист господарів переграв динамівців у центрі поля, не даючи їм заволодіти ініціативою на полі. На 82-ій хвилині «на досвіді» поблизу штрафного майданчику суперника Андрій Шевченко «заробив» небезпечний штрафний. Шевченко сам його і виконав: м’яч влучив в руку в стінці Хюбшману – ще найближчій відстані штрафний удар. Під час підготовки до пробиття штрафного Вукоєвич грубо порушив правила проти Кучера і побачив відразу перед собою червону картку. Шева пробив штрафний з рикошетом від стінки гравців господарів м’яч зафіксував голкіпер «Шахтаря».

На 88-ій хвилині Олег Гусєв потужно пробив під перекладину воріт «гірників» - Андрія П’ятов врятував. «Динамо», по при вилучення, намагається провести фінальний штурм воріт суперника. Мілевський мав зрівнювати рахунок, але знову голкіпер «Шахтаря» зіграв надійно. А на останніх хвилинах зустрічі Фернандіньо, реалізувавши швидку контратаку, встановив кінцевий рахунок матчу 2:0

Донецький «Шахтар» завдяки голам капітана Даріо Срна та Фернандіньо вийшов до півфіналу Кубка України, «вибивши» з даного турніру київське «Динамо». Що ж «Донбас-Арена» є щасливою для підопічних Луческу.

«Шахтар» - «Динамо» 2:0 (1:0) (Срна, 23; Фернандіньо, 90+1)

«Шахтар»: П’ятов, Срна, Кучер, Ракицький, Кобін (Рац, 89), Ілсіньо, Хюбшман, Жадсон (Гай, 89), Вілліан, Фернандіньо, Луїс Адріано

«Динамо»: Богуш, Бетао, Хачеріді, Алмейда, Єрьоменко, Гіаоне, Вукоєвич, Михалик (Ярмоленко, 57; Гусєв, 74), Шевченко, Мілевський, Кравець (Алієв, 46).

Попередження: Хюбшман, 16; Срна, 45; - Хачеріді, 27; Мілевський, 45; Бетао, 54; Ярмоленко, 69.

Вилучення: Вукоєвич, 84.

За матеріалами: turnir.com.ua