'Барса' без Чигринського перемагає 'Спортинг'. ФОТООГЛЯД

Впевнено розпочинає чемпіонат Іспанії чинний чемпіон  - каталонська "Барселона". З рахунком 3:0 підопічні Гвардіоли взяли гору над хіхонським "Спортингом".

Лунає гімн "Барси", на трибунах стадіону Лапорта вітається з Жозе Моурінью та Йоханом Кройфом, Іньєста також на трибуні читає останній номер газети "блаугранас”, на поле виходять "Спортинг" та "Барселона" і у складі останньої є Дмитро Чигринський...

Усе було саме так, окрім появи Чигринського на полі. Він не потрапив у заявку на матч та сів поруч з Жозе Моурінью на трибуні "Камп Ноу”. Однак Дмитро лише в день поєдинку підписав контракт з каталонцями, тому як би нам цього не хотілось, але його вихід був передчасним. А ще Карлес Пуйоль перед поєдинком виніс на поле Суперкубок УЄФА, який "блаугранас" здобули у протистоянні з донецьким "Шахтарем”.

Матч "Барселона" – "Спортинг" був заключним у першому турі чемпіонату Іспанії. "Реал” уже переміг "Депортиво”, тому підопічним Гвардіоли потрібно було наздоганяти основного конкурента в боротьбі за чемпіонство. Тим паче, що хіхонський "Спортинг” не та команда, що може стати на заваді "блаугранас".

"Барселона" розпочала матч у притаманному їй стилі: контроль над м’ячем та постійний наступ на ворота суперника. На 4 хвилині не влучно пробиває Ібрагімович. Проте вже на 10 хвилині Кастро ледь не поцілив у ворота Вальдеса. А уже за мить удар Баррала парирує Вальдес. Хоч "Спортинг” і першим завдав удару в площину воріт, але вже невдовзі "Барса" відкриває рахунок.

На 18 хвилині Хаві виконує подачу з кутового на ближню стійку звідки Кейта головою переправляє м’яча на дальню і Кркіч також головою відправляє "круглого” у сітку воріт "Спортинга” – 1:0. Гості мали шанс відігратись. На 24 хвилині підопічні Пресіадо змусили понервувати захисників "Барси", але переправити м’яча у ворота після подачі зі штрафного ніхто не зумів.

Небезпечно пробиває по воротах Златан, на місці Хуан Пабло. "Спортинг” найчастіше загрожує господарям після стандартних положень. Це мабуть і зазначив собі у блокноті тренер "Валенсії” Унаі Емері, який також був присутнім на "Камп Ноу”. Та й загалом хіхонці намагались ні в чому не поступатись грізному супернику. Щоправда в господарів з різних причин не було у складі декількох провідних гравців.

Однак це не завадило "Барселоні” відзначитись вдруге до перерви. Передачу з правого флангу від Дані Алвеша у центр карної зони вокористовує Сейду Кейта ударом головою, роблячи рахунок 2:0. Таким чином малієць у першому таймі робить результативну передачу та забиває м'яча.

Друга половина. Знову небезпечно, з-за меж штрафного майданчика пробиває Ібрагімович. Боян робить прострільну передачу, але захисники м'яча вибивають. Пізніше уже сам пробиває Кркіч, але захисник блокує удар. Тим часом Максвел отримав травму і його замінив Абідаль.

На 63 хвилині небезпечну контратаку організував "Спортинг". Однак Баррал переграти Вальдеса не зумів, лише кутовий. Після подачі якого Грегорі пробивав головою, м'яч пролетів поруч із стійкою воріт "Барси". Каталонці відповіли влучанням у стійку після удару Кейта. Ще одного разу загрозу від малійця, а пізніше Златана ліквідує Хуан Пабло.

Та все ж шведський нападник таки забив свій перший м'яч за "Барселону". Зробив він це на 82 хвилині головою, замкнувши навісну передачу Дані Алвеша - 3:0. У час, що залишився до фінального свистка, Ібрагімович мав шанс зробити дубль, проте, вийшовши на побачення з воротарем, вирішив віддати передачу партнеру і зробив це не найкращим чином. Тим не менше, "Барселона" розпочинає сезон з впевненої перемоги. Тепер очікуємо на дебют у футболці "блаугранас" Дмитра Чигринського.