Стартувала легендарна багатоденна велогонка світу «Тур де Франс»

30 червня в бельгійському місті Льєжі стартувала найпрестижніша 99-я велогонка світу «Тур де Франс».

Траса прокладена по Альпах, узбережжю Середземного моря і Піренейським горам.

Велогонщикам належить подолати траси, протяжністю, в цілому, 3479 кілометрів.

Першим переможцем прологу «Велика петля-2012», протяжністю 6,4 кілометра, став швейцарець Фабіан Канчеллара, його час 7мінут 13 сек, на другому місці британець Б. Уіггінс, на третьому - француз С. Шаванеля. Український велогонщик Андрій Гривко на 10-му місці.

1-го червня відбувся перший етап велогонки протяжністю 198 км. Володарем жовтої майки став спортсмен зі Словаччини Петер Саган, який проїхав дистанцію за 4 години 58 хвилин і 19 секунд. Другим фінішував Ф. Канчеллара, третім - норвежець Е. Боассон Хаген.

2-го липня, другий етап, дистанція 207,5 кілометрів по території Бельгії з Візе в Турне. Перемогу здобув британець Марк Кавендиш, з результатом 4 години 56 хвилин 59 секунд. Слідом за ним прийшов до фінішу німець А. Грайпель, третім - австралієць Метью Госс. Андрій Гривко на 55-му місці.

3-го липня, третій етап, траса 198 кілометрів по території Франції з Орші в Булонь-сюр-Мер. Жовта майка переможця знову у Петера Сагана, з результатом 4 години 42 хвилини і 56 секунд. Другим прийшов Е. Боассон Хаген, третім - словак Петер Велице. Українські велогонщики Андрій Гривко та Ярослав Попович, відповідно, на 45-му і 102-му місцях.

4 липня, четвертий етап, протяжністю 214,5 кілометрів завершився в Руані. Переміг німець Андре Грайпель. Слідом за ним фінішували італієць Алессандро Петаккі і голландець Том Велерс. Український велогонщик Андрій Гривко закінчив гонку 52-м.

Останній фінішний етап буде завершено 22 липня на Єлисейських полях в Парижі, де й буде оголошено легендарний переможець Великої петлі-2012.