Формула-1. Переможний дубль McLaren на Гран-прі Китаю

Чинний чемпіон Формули-1 Дженсон Баттон здобув другу перемогу на етапах чемпіонату світу-2010 і очолив загальний залік.

Як і очікувалося, гонка в Шанхаї вийшла дощовою. На фініші найпершими виявилися представники McLaren, Дженсон Баттон і Льюїс Хемільтон. Пілоти Red Bull, що домінували у кваліфікації, опинилися за межами першої трійки.

Старт проходив на сухій трасі, і краще за всіх він вдався Фернандо Алонсо. Іспанець зі свого третього місця разом пройшов пару Red Bull. Як виявилося, пілот Ferrari стартував трохи раніше покладеного часу і заробив проїзд по піт-лейн. Втім, у цій гонці всі пілоти досить часто відвідували бокси.

Вже через пару кіл половина пелотона рвонула за дощовою гумою, але дощ трохи капав і припинився. У лідерах опинилися ті, хто ризикнув залишитися на трасі на сухій гумі. Ніко Росберг і Дженсон Баттон очолили гонку, але незабаром пілот Mercedes помилився і пропустив суперника вперед. Після цього ніщо не завадило чинному чемпіону виграти другу гонку в цьому сезоні.

Люіс Хемільтон до середини гонки, після хвилі піт-стопів, опинився в кінці першої десятки. Але британець послідовно розібрався з суперниками і дістався до другого місця. Всього кілька секунд його відділяло від Баттона за 10 кіл до фінішу, але, очевидно, команда не була налаштована на боротьбу двох своїх пілотів.

Фернандо Алонсо після пенальті за фальт-старт пробився на четверте місце. П'ятим фінішував Роберт Кубіца. Пілоти Red Bull програли гонку тактично, а наприкінці гонки і зовсім зменшили темп, очевидно, через якісь проблеми. Підсумок: Феттель 6-й, Веббер 8-й. А між ними виявився росіянин Віталій Петров!

Петров став найактивнішим пілотом заключній частині гонки, коли трохи посилився дощ. Кілька кіл поспіль він пройшов швидше за всіх. Спочатку розібрався з Міхаелем Шумахером, а потім наздогнав і обігнав Марка Веббера.

Дев'ятим фінішував Феліпе Масса, який на останньому колі пройшов свого колишнього партнера Ferrari Міхаеля Шумахера. Всі чекали, що Шумахер класно виступить на мокрій трасі. На жаль, всю гонку семиразовий чемпіон тільки відбивав атаки суперників.

Після Гран-Прі Китаю лідером чемпіонату став Дженсон Баттон з 60 очками. На другому місці Ніко Росберг з 50 очками, по 49 очок у Фернандо Алонсо і Люіса Хемільтона. 45 очок у Себастьяна Феттеля, 41 очко у колишнього лідера чемпіонату Феліпе Масси.

За матеріалами: f1-world.ru