• Міжнародний суд над комунізмом відбудеться в Києві

  • Вівторок, 24 квітня 2007 року

У жовтні цього року в Києві заплановано проведення Міжнародного суду над комунізмом. До Оргкомітету Суду ввійдуть громадські організації, політичні партії, науковці та історики, які довгий час працювали в напрямку розкриття злочинів комуністичного режиму в Україні та світі.

22 квітня, в День народження Леніна, відбувся  перший захід з підготовки міжнародного суду - круглий стіл на тему „Комуністична ідеологія – загроза людству”.  На ньому розглядались теоретичні аспекти марксизму, а також наслідки втілення його ідеологічних засад. У доповідях науковці висвітлили  та аргументували постулати марксизму, як рушійну силу злочинів комуністичних режимів у світі й обґрунтували неминучість покарання за ці злочини.

Наступний круглий стіл буде присвячений класифікації злочинів комунізму, тобто практиці втілення марксизму. На третьому круглому столі обговорюватимуть причини та наслідки Другої світової війни і вплив марксиської теорії й більшовицької практики на Україну.

- Більшість людей сьогодні ще досі вважають, що практика комунізму була злочинною, а теорія - гарною. Саме тому ми хочемо акцентувати увагу суспільства на тому, наскільки жахливою була ця теорія та як послідовно вона втілювалась, - заявила ініціатор створення Оргкомітету Міжнародного суду над злочинами комунізму Вікторія Омельченко.

Активістка додала, що організатори суду планують долучити й міжнародну громадськість, а саме, країни, які постраждали від комуністичного режиму, в яких „розуміють наскільки термінова та важлива ця проблема”. Зокрема нещодавно була  проведена попередня розмова з Вільнюсом - містом, у якому  10 років тому вже проводився міжнародний суд. До того ж, за словами пані Омельченко, зараз створюються регіональні та закордонні осередки активістів за заборону комуністичної ідеології в інших країнах.

Також триває процес обговорення юридичних аспектів міжнародного права, для того, щоб зробити цей суд не тільки громадським, а й залучити незалежних суддів з різних країн світу.

Результатами Міжнародного Суду над злочинами комунізму проти людства має бути не тільки засудження комуністичної ідеології, але й отримання безсумнівних підстав для заборони Комуністичної партії України та сприяння повній люстрації влади - державних та партійних діячів - на території України. Також організатори сподіваються „заборонити пропаганду антилюдської і антиукраїнської ідеології комунізму”.

Але все це вони робитимуть, швидше за все, власними зусиллями, адже допоки особливої підтримки з боку держави не видно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...