• Археоптерикс виявився двоногим динозавром, а не птахом

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 28 липня 2011 року
Зовсім нещодавно дослідники в розкопках виявили останки пернатого ящура. Вченим вдалося вивчити склад хімічних елементів його не скам'янілого пір'я. Виявилося, що вони несуть безліч ознаків археоптерикса, повідомляє портал Nature News.

Після вивчення останків стародавнього пернатого ящура палеонтологи прийшли до висновку, що археоптерикс все ж таки був динозавром, а не примітивним птахом, як вважали тривалий час. Дана робота вчених була опублікована в журналі Nature.

Найдавніші останки археоптерикса вперше були виявлені в Баварії в 1861 році, та й пізніші знахідки також були виявлені в цьому регіоні. Перната істота, що існувала 150-147 млн. років тому, мала і ознаки рептилій, і ознаки сучасних птахів.

Довгий час дослідники вважали, що археоптерикс за ознаками більше схильний до птахів, ніж до динозаврів, проте по мірі все більшого виявлення останків інших пернатих динозаврів, палеонтологи почали схилятися до ідеї, що дана істота все-таки була ящером, а не птахом.

Автори нової дослідницької роботи описали останки істоти (161-145 млн.), схожоі на археоптерикса. Після аналізу останків знайденого ящера-археоптерикса згідно анатомії Xiaotingia zhengi, вчені прийшли до висновку, що багато рис цієї істоти споріднюють її саме з двоногими динозаврами, від яких, і вииникли пізніше птиці.

У зв'язку з вищесказаним, вчені вважають, що археоптерикс і Xiaotingia zhengi не були «повноцінними» птахами.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...