• Експерти: Україна не визнає незалежність Косова

  • Четвер, 21 лютого 2008 року
17 лютого Косово офіційно проголосило про своє відокремлення від Сербії. Але чи передруковувати мапи кожна країна вирішуватиме окремо. Приміром, першою визнала нову державу Франція, за нею Великобританія, Італія, США та Німеччина. Проти незалежності Косова виступила Іспанія, Греція, Кіпр та Росія.

А от чи порадує косоварів Україна, поки говорити зарано. Віктор Ющенко прямої відповіді уникає. Каже лишень, що спочатку треба поспілкуватися з партнерами – США, Євросоюзом та Росією, все зважити і тільки тоді приймати рішення.

Поки Президент дипломатично ухиляється від відповіді, експерти запевняють:Україна не підтримає суверенітет Косова. Чому?

Директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна Кость Бондаренко каже, що через загрозу відокремлення Криму. „Україна чудово розуміє, що Косово – це прецедент, наступним кроком після якого буде Крим. Україна має свої проблеми, територіальні негаразди, тому погоджуватись на незалежність Косова було б нерозумно з багатьох точок зору. З іншого боку, не визнаючи незалежність Косова й займаючи окрему позицію, можна торгуватися на міжнародній арені, виставляти якісь вимоги, за які отримувати реальні дивіденди. Тому я думаю, що Косово в будь-якому випадку буде активною картою для України, і держава навряд чи просто так погодиться на незалежність краю”, – сказав експерт.

Директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський зазначає, що Україна може визнати незалежність Косова у випадку, якщо на президента тиснутимуть. „Але чи буде в США інтерес тиснути на Ющенка – невідомо. Можливо, якщо вони не тиснутимуть, то Ющенко не визнає незалежність краю", – розмірковує експерт.

Сам експерт уважає, що для України краще не визнавати незалежність краю. Такої ж думки дотримуються комуністи та Партія регіонів. Але чи справдяться їхні побажання, дізнаємось уже незабаром.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...