• Відкритий лист Вана Чжаоцзюня підійняв завісу таємничості над політичною ситуацією всередині компартії Китаю

  • П'ятниця, 9 листопада 2007 року

Як уже повідомляла «Велика Епоха», відкритий лист Вана Чжаоцзюня поставив яскраву пляму на політичному ландшафті Китаю після 17-го національного конгресу компартії Китаю (КПК). Політичний фон, на якому з’явилася ця надзвичайна подія, наповнений інтригами.

Зміна у політичній структурі, яка відбулася під час 17-го національного конгресу КПК, схилила багатьох людей до думки, що група Цзяна все ще дуже могутня. Чжоу Юнкан, мішень нещодавнього безпрецедентного судового позову, став членом постійного комітету політбюро. Цзя Цінлін і Лі Чанчунь також зберегли свої позиції в комітеті. Ці пересування, безумовно, відображають фінал боротьби Цзяна Цземіня, щоб продовжити кампанію переслідування проти Фалуньгун та захистити себе та свою сім’ю. Як результат – Цзян Цземінь зараз загнав Ху Цзіньтао у кут.

Ху Цзіньтао категорично настроєний проти вираження підтримки переслідуванню Фалуньгун, що змушує Цзяна сильно хвилюватися. З метою захистити себе він був змушений вкоренити своїх людей у постійний комітет, і це тепер перешкоджає Ху Цзіньтао укріпити свою владу та відновити права послідовників Фалуньгун. Ходять навіть чутки, що Цзян готує змову, щоб вбити Ху Цзіньтао.

Ху Цзіньтао, певна річ, може не чинити опір та чекати слушного часу, але він уже піддається контролю протягом 15 років. З 1992 року Ху чекає, коли Цзян Цземінь та його люди зійдуть з політичної арени, і він зможе вільно зайняти крісло голови уряду. Однак після 16-го національного конгресу КПК в 2002 році Цзян ухопився за місце президента Центрального військової ради Китаю. А залишивши цю посаду в 2004 році, він почав контролювати політичну ситуацію в Китаї за допомогою колишніх та нинішніх членів постійного комітету, таких як Цзен Цінхун, Хуан Цзю, Цзя Цінлін, Лі Чанчунь, Ло Ган та Чень Ляньюй. Очікування, що затягнулося, спонукає Ху Цзіньтао до рішучих дій.

Ху Цзіньтао завжди був обережним та стійким. Він не зробить жодного кроку, якщо він не впевнений. Арешт Ченя Ляньюя був першим кроком у викоріненні групи Цзяна. Група Цзяна одразу нанесла контрудар, укорінивши своїх представників у постійний комітет на 17-ому національному конгресі, що відображає її останню битву. В цей момент, якщо Ху дозволить Цзя Цінліню, Лі Чанчуню та Чжоу Юнкану взяти постійний комітет під свій контроль, він знову опиниться «на припоні» в наступні п’ять років свого періоду. Враховуючи все це, Ху має діяти.

Лаоцзи сказав: «І втрата може обернутися придбанням, а може і придбання обернутися втратою». Я вже казав про цю тенденцію раніше: якщо Цзян Цземінь успішно впровадить Чжоу Юнкана у постійний комітет, то це змусить Ху Цзіньтао прийняти фінальне рішення – остаточно викинути Цзяна з уряду.

Ось на такому фоні і з’явився відкритий лист Вана Чжаоцзюня. Можливо, деякі люди говорять, що КПК ще не вирішила як обійтися з Ваном, тому тимчасово його ніхто не чіпає. Але відповідно до своїх звичних методів, КПК повинна була негайно піддати погрозам або взяти його під домашній арешт. Саме так вчинили з Гао Чжишеном [відомий китайський адвокат – прим. пер.] Тим не менш Ван опублікував заяву, що він знаходиться у повній безпеці і не зустрівся з жодними проблемами. Це подібно до випадку з Лю Цзяпіном, який залишився цілим і здоровим після розкриття незручних подробиць життя Цзяна Цземіня – підробки резюме та стосунків із Сун Цзуін [відома китайська співачка – прим. пер.] Це показує, що на вищих рівнях компартії Китаю є люди, які захищають їх.

Ми помітили, що після 17-го національного конгресу Чжоу Чженьї [один з найбагатших людей у Шанхаї – прим. пер.] потрапив під слідство, а Цзян Мяньхен, син Цзяна Цземіня, був притягнений до суду за кримінальний злочин. Безсумнівно це є продовженням боротьби Ху Цзіньтао та Веня Цзябао, щоб ліквідувати «шанхайську групу». Ще одним примітним інцидентом стало те, що пекінський суд прийняв до розгляду судовий позов проти Чжоу Юнкана. В історії КПК таке відбувається вперше. Цей суд належить до політбюро КПК, а Чжоу Юнкан є головою комісії з політичних та судових справ при політбюро. Можна сказати напевне, що, якби не було дозволу (чи щонайменше мовчазного дозволу) від вищих за рангом чиновників, ніж Чжоу, з постійного комітету, рішення суду прирівнювалося би до політичного самогубства.

Оскільки Чжоу Юнкан є представником у постійному комітеті з питань підтримки кампанії переслідування Фалуньгун, судовий позов проти нього став ключовим інцидентом у боротьбі за владу між Ху та Цзяном.

Я звичайно не хотів цим сказати, що ми можемо лише сподіватися на те, що боротьба між Ху й Цзяном приведе до позитивних змін у країні. Сьогодні у Китаї хвиля виходів із КПК вже стала загальною тенденцією. Можливість розкладання КПК визріла.

Це вже не є питанням, чи розпадеться КПК чи ні, однак Ху Цзіньтао та Вень Цзябао можуть вирішити яким чином це станеться. Якщо вони скористаються можливістю, що утворилася, викинути Цзяна з уряду та відновити права послідовників Фалуньгун, то вони виберуть шлях, який дозволить китайському суспільству уникнути багатьох втрат. Зробивши так, вони неодмінно впишуть свої імена в історію. Це те, чого очікують всі люди, котрим небайдужа доля Китаю.

Чжан Тяньлян. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...