• Створення грошового сайту: поради і рекомендації

  • Субота, 6 серпня 2011 року
Якщо Ви працюєте над створенням грошового сайту, то треба знати, наскільки хороший вибраний Вами хостинг. А для цього необхідно якимось чином проводити цілодобовий моніторинг доступу до сайту (server uptime monitoring). Якщо спостереження покажуть, що доступність сайту — на доброму рівні, то такий хостинг Вам підійде, а якщо ресурс періодично недоступний, то, напевно, доведеться змінити хостинг, щоб не ризикувати.

Не потрібно ставитися до цього питання несерйозно, оскільки навіть малий час недоступності може сильно вплинути на місце сайту в пошуковій видачі. Визначення аптайм (uptime) — це визначення часу безперервної роботи (доступності) сайту. Ідеально аптайм повинен досягати 100%, але далеко не всі хостинги здатні реально забезпечити такий аптайм.

Приміром, коли SEO-компанія почала просувати комерційний проект, вона була дуже здивована певною нестабільністю в просуванні проекту в пошуковій видачі по конкретних пошукових запитах. Пізніше з'ясувалося, що у сайту аптайм (uptime) був трохи нижчий ста відсотків (він був недоступний близько півгодини на добу). Начебто це дрібниця, але весь ефект від просування проекту міг бути втрачений через таку проблему, як не стовідсотковий аптайм. І гроші були б серйозні втрачені, а якщо Ви розкручуєте сайт безкоштовно, це скільки ж Вашої праці піде марно!

Покласти ці обов'язки (моніторинг доступності сайту) на власника хостингу є не дуже розумним, оскільки він особа зацікавлена. Швидше за все, його висновки про аптайм не будуть об'єктивними. Такий моніторинг можна налаштувати за допомогою будь-якого безкоштовного онлайн-сервісу (благо, зараз їх в Інтернеті досить багато для різних потреб). Але для більшої достовірності краще скористатися платним.

А ось у хостера, який має проблеми з аптаймом сайтів, виникають інші проблеми. Йому необхідно налаштувати моніторинг портів (tcp port monitoring). Мережеві порти дають дуже важливу інформацію про ті додатки сервера, які працюють з комп'ютерами в мережі. Розуміючи програми, як вони працюють з мережею, а значить, і з відповідними портами, можна налаштувати хост-комп'ютер так, щоб він допускав тільки корисний обмін інформацією.

Якщо побудувати профіль мережі і розмістити інструменти аналізу трафіку, то можна буде ефективно «вираховувати» зломників, трояни, різні віруси та іншу «нечисть», а також підвищувати ефективність хостингу. Для цього також існують спеціальні програми. Взагалі, відомості про TCP/IP порти — це фундамент мережевої безпеки, а знання — це кращий захист.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...