• Замість справжніх ліків почали підсовувати підробки

  • Середа, 29 листопада 2006 року

Перша офіційна нарада по боротьбі з підробленими лікарськими препаратами, що відбулася в середині листопада в Бонні, поклала початок широкомасштабній міжнародній кампанії боротьби з підробками на ринку фармацевтики.

Ініціатори - Всесвітня Організація Здоров'я (ВОЗ) спільно з 20 міжнародними партнерами, мають намір надати необхідну допомогу для вирішення цієї проблеми всім державам, що входять до ВОЗ.

Згідно з даними останніх досліджень, проведених ВОЗ спільно з Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) та Інститутом фармацевтичної безпеки, понад 30% ліків, які поширюються в Південно-Східній Азії, в деяких районах Латинської Америки і на території Африканського континенту, що знаходиться південніше Сахари, є підробленими. У багатьох країнах пострадянського простору на долю підроблених медикаментів доводиться до 20%, а в країнах, що розвиваються, -10%. У розвинених країнах, підробками є всього 1% медпрепаратів, але при цьому 50% ліків, що продаються через інтернет, - фальшиві.

Небезпека вживання підроблених медпрепаратів викликана тим, що в їх склад замість активних інгредієнтів, які сприяють відновленню організму, входять токсичні речовини, що згубно впливають на здоров'я.

У багатьох випадках спроби позбутися хвороби за допомогою підроблених ліків закінчуються смертельним результатом. Це пояснюється нездатністю таких препаратів надавати лікувальний ефект при важких захворюваннях, повідомляють фахівці ВОЗ.

«Очевидно, що для ефективного вирішення даної проблеми не досить діяти в якійсь одній сфері, - заявив координатор ВОЗ д-р Валеріо Реггі. – От чому наша діяльність повинна охоплювати п'ять галузей: законодавство, забезпечення дотримання законів, регулювання, технології і обмін інформацією».

Збільшення обсягів розповсюдження підроблених ліків, фахівці ВОЗ пов'язують з тим, що закони, які існують в багатьох державах, не здатні належним чином впливати на шахраїв, що займаються фальшивими медикаментами. Підробка ліків розглядається там нарівні з підробкою дамських сумочок або годинника. Більш того, є країни, в яких за підробку футболки покарання буде ще суворішим.

Особливу увагу організатори кампанії по боротьбі з псевдоліками звертають на покупку медикаментів через інтернет. За їх даними, шахрайські Інтернет-аптеки діють по всьому світу, без будь-якої реєстрації. Вони продають продукцію невідомого походження і без рецептів.

«Ми попереджаємо, не беріть на себе ризик, купуючи ліки через інтернет-аптеки. Якщо ви все ж таки зібралися купити медикаменти через інтернет, переконайтеся, що WEB-сайт належить тій аптеці, яку ви знаєте і якій довіряєте», - сказав д-р Реггі.

Для глобального контролю над оборотом підроблених ліків створена спеціальна група, в чиї обов'язки входить збір, оновлення і міжнародний обмін інформацією про фальшиві медикаменти.

До кінця 2007 року планується залучити всі 193 держави - членів ВОЗ - до офіційної співпраці у боротьбі з підробкою лікарських препаратів на світовому і внутрідержавних ринках.

 

 

 

 

 

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...