• Всі засоби підійдуть: Нобелівський лауреат запропонував екстракт папайї як профілактику від нового грипу A/H1N1

  • Четвер, 10 вересня 2009 року

Оригінальну ідею в боротьбі зі свинячим грипом запропонував знаменитий французький вірусолог, лауреат Нобелівської премії по медицині 2008 року Люк Монтаньє. Він стверджує, що для профілактики грипу A/ H1N1  досить приймати екстракт тропічного фрукта папайї.

«До того моменту, коли вакцина проти «нового грипу» буде готова, я пропоную використовувати невеликі хитрощі з метою запобігання інфекції, а саме - приймати інтегратор на базі ферментованої папайї».

Таку заяву Люк Монтаньє зробив під час європейського медичного конгресу на тему «Вільні радикали, здоров'я  та  стиль життя», що проходить зараз в римському університеті «Форо Італіко».

Сам професор зізнався, що й сам приймає препарат для зміцнення імунної системи. Щоб протистояти грипу, необхідно мати добрий імунний захист. Адже летальним результатом закінчилися захворювання саме тих пацієнтів, які належали до групи ризику, - перш за все це хворі, які страждають на серцево-судинні захворювання, відзначив професор.
 
Заходи по запобіганню вірусним інфекціям, у тому числі звичайнісінької застуди – це вже половина успіху в справі боротьби з вірусом, додав він.
 
Нагадаємо, що саме Люк Монтаньє разом з Барре-Сінуссі  відкрив у 1983 році ретровірус ВІЛ, що викликає синдром придбаного імунного дефіциту  людини.

Варто уваги, що в 2002 році Монтаньє, перебуваючи на аудієнції у Папи Римського Іоанна Павла Другого, порекомендував йому приймати ферментовану папайю проти хвороби Паркінсона. Мабуть, Папа дотримався даної поради, оскільки через деякий час його стан помітно поліпшився.
 
Довідка:
Вперше це дерево було вирощене індійцями, мешканцями тропічної Америки. Папайя була широко поширена та культивована в Перу за тисячі років до вступу іспанців на землю Нового світу.
 
Для насолоди та здоров'я людини Бог створив цю рослину та наділив її чарівним, з точки зору медицини, ферментом, який сприяє розщепленню білків. Його дія подібна дії ферментів, що виробляються організмом людини. Сьогодні це диво називають «папаїна». 
Його цілющі властивості стали відомі європейцям ще в XVI столітті. Коли в 1519 році Фернандо Кортес, іспанський завойовник, отруївся м'ясом біля індіанського міста Мексике, місцеві мешканці дали йому напій, виготовлений з  дивовижного дерева папайя, і він швидко видужав...

Цю тропічну рослину останніми роками почали вирощувати в Ізраїлі як харчовий продукт і як вихідний матеріал для косметики.

Плід  папайї - ягода, що за формою, будовою, смаком і навіть за хімічним складом  нагадує диню. Звідси й інша назва рослини – «динне дерево». Маса плоду досягає 6-7 кг, у культурних сортів - 1-3 кг. Товста зелена шкірка плодів при дозріванні стає золотисто-жовтою. Їстівна частина плоду - м'якоть оранжево-жовтого кольору. Внутрішня порожнина заповнена великою кількістю насіння - 700 і більш.

Енергетична цінність 100 г їстівної частини плодів папайї - 26-74 калорії. Плоди папайї не лише на вигляд, але й за хімічним складом дуже близькі до дині. Вони містять глюкозу й фруктозу, органічні кислоти, клітковину, білки, вітамін С, бета-каротин, вітаміни В1, В2, В5 і D.

Мінеральні речовини представлені калієм, кальцієм, фосфором, натрієм, залізом. Особливу цінність плодам додає папаїн - рослинний фермент, що  за своєю дією схожий на шлунковий сік. В його склад входить фермент протеаза та  інший фермент, подібний до пепсину.

Плоди папайї використовують, перш за все, як цінний дієтичний продукт, що сприяє травленню. Є відомості, що вони допомагають при виразці шлунка. В США з плодів папайї роблять пігулки, які використовують для лікування герпесу. А з незрілих плодів отримують лікувальний препарат папаїн, який є висушеним молочним соком.

Папаїн в шлунку людини розщеплює білки, а також, подібно до пепсину, сприяє розщепленню жирів. У зв'язку з цим він особливо корисний людям, які страждають на дефіцит білка через нездатність організму повністю або частково засвоювати білки. Папайю використовують в медицині також як антикоагулятор крові при лікуванні тромбозів, гастритів.

Зовнішньо папаїн застосовують для лікування опіків, в косметиці - для виведення ластовиння і для видалення небажаного волосся. Рослинний фермент папаїн, що руйнує кератин, послаблює волосся, що вже виросло, і перешкоджає процесу формування нового волосся.

В той же час відомо, що молочний сік, який міститься в недостиглих плодах, дуже отруйний. Свої отруйні властивості він втрачає, коли з білого стає безбарвним, водянистим.

У кімнатних умовах зрілі плоди здатні зберігатися не більше 2-3 днів, а в холодильнику їх можна тримати близько тижня. Для заморожування плоди папайї не придатні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...