• Шизофренія: нові причини виникнення захворювання

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 15 серпня 2011 року

Американськими вченими встановлено, що причиною 50% випадків генетично обумовленої шизофренії є так звані випадкові мутації, яких немає у генах батьків хворого.

Групою вчених під керівництвом М. Карайоргу (Нью-Йорк, Колумбійський університет) був проаналізований генотип 225 осіб. У доповіді, опублікованій у журналі Nature Genetics, дослідники показали, що як успадковані, так і випадкові мутації в геномі хворих у рівній мірі були причиною виникнення генетично обумовленої шизофренії. Це відкриття істотно змінює уявлення про причини виникнення цього захворювання.

У геномі хворих вчені виявили 40 ділянок, мутації в яких змінювали порядок генів, що кодують різні білки. Авторами статті було проведено порівняльний аналіз на мінливість цих ділянок у геномі здорових і хворих людей.

Дослідження показало, що в геномі людей, які страждають на шизофренію, подібні аномалії спостерігалися у 10 разів частіше. За словами вчених, можна припустити, що саме ці ділянки пов'язані із виникненням шизофренії.

Висновки вчених такі: у виникненні шизофренії спадкові та генетичні фактори, що передаються від батьків до дитини, відіграють першочергову роль.

За словами Марії Карайоргу, набагато більше мутацій, що відбуваються у різних генах, призводять до виникнення шизофренії. Професор Бін Ху, колега Карайоргу, у свою чергу додає: "Виявлення цих, вражаючих мозок людини, мутацій фундаментально змінює наше уявлення про генетичну обумовленість цієї хвороби".

На думку вчених, кореляцію між шизофренією і неспадковими мутаціями пояснює той факт, що число хворих цим розладом у світі із плином часу практично не змінюється. За даними ВООЗ, насьогодні шизофренією страждають близько 24 млн осіб, при цьому протягом життя шизофренією у середньому захворює 1 з 100 чоловік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...