• Арештовано членів китайської «Синьої пан-коаліції»

  • Середа, 27 лютого 2008 року

14 лютого члени «Синьої пан-коаліції» Китаю з різних провінцій прибули в м. Чанша в південно-китайській провінції Хунань для проведення внутрішньої зустрічі.

Усього через кілька хвилин після прибуття вони були арештовані більш ніж десятьма агентами служби національній безпеки і допроваджені до поліцейської дільниці Люйчжен, де їх допитували майже 12 годин. Їх заарештували за підозрою в так званій «причетності до незаконної діяльності». Хуан Сяомінь, Чжан Ці і Вань Лі вважають, що їх стільникові телефони прослухувалися, тому їх і змогли так швидко виявити.

Хуана Сяоміня не відпускали до 2 години ночі наступного дня. В інтерв'ю «Великій Епосі» він сказав, що допит тривав кілька годин. Агенти в основному ставили питання про їхні мотиви, цілі, ключові контакти і наскільки багато вони знають про справу Чжан Цзіліня.

За словами члена «Синьої пан-коаліції» у Чанша Се Фуліня, всі заарештовані з інших регіонів були депортовані на поїзді або на літаку. Влада зробила все, що могла, щоб не допустити їхньої зустрічі.

Се Фулінь заявив репортерові: «Запланований сьогодні з'їзд філії Китайської демократичної партії у Хунані було скасовано разом із зустріччю членів «Синьої пан-коаліції». Владі не подобається, коли всі ці демократично настроєні люди й дисиденти збираються разом, тому що це саме те, чого вони бояться більш за все».

За словами Хуан Сяоміня, у «Синьої пан-коаліції» було три мети під час їхньої поїздки до Чанша. По-перше, підтримати свого недавно арештованого члена Чжан Цзіліня, слухання справи якого було відкладене. По-друге, обговорити плани на майбутнє, і, по-третє, відвідати деяких місцевих активістів, таких як Юй Цзяцзянь і Юй Дун'юе під час китайського Нового року.

Стосовно арешту, Хуан Сяомін дуже емоційно сказав: «Я відчув, що наш противник - комуністичний режим - дуже слабий, він позбавлений контролю над самим собою. Агенти поводилися украй лицемірно. Спочатку вони говорили, що дотримуються законів, але коли я попросив указати статтю, яка б могла виправдати наш арешт, вони сказали, що виконують наказ».

У вересні 2006 р. китайська компартія оголосила «Синю пан-коаліцію» Китаю «незаконною організацією» і почала переслідувати та арештовувати її членів у всій країні. Місцеперебування лідера цієї організації - Сунь Буера - невідоме.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...