• В експорті з Китаю виявлена небезпечна речовина

  • Вівторок, 5 квітня 2011 року

Через кілька днів після того, як китайський чиновник заявив, що вітчизняні продукти сільського господарства безпечні, в них немає меламіну*, США повідомили, що виявили цю небезпечну речовину у 4 видах продуктів харчування, що експортуються з Китаю.

12 березня заступник міністра сільського господарства КНР Вей Чжаоань на прес-конференції в Пекіні сказав, що за кілька років їх перевірок не виявлено жодного випадку перевищення вмісту меламіну у продуктах харчування, а також не виявлено так званого «шкіряного молока» (молочні продукти, в які додають білок, виділений зі шкіри тварин - прим. ред.).

Через два дні на наступній прес-конференції цей же чиновник підкреслив, що Китай зробив великий прорив у галузі безпеки продуктів.

«Нині наявні у продажу продукти сільського господарства, в основному, безпечні», - запевнив заступник міністра.

Буквально через чотири дні після його заяв, 18 березня, американське Управління з контролю за якістю харчових продуктів і ліків (FDA) опублікувало список продуктів харчування, які були заборонені для імпорту в США в лютому цього року.

56 найменувань продуктів зі списку вироблені в Китаї. З них в 4 видах продуктів і 1 виді корму для риб було виявлено підвищений вміст меламіну.

Китайські продукти, в яких було виявлено підвищений вміст меламіну: кукурудза восковидна компанії Wor-biz trading co.ltd (м. Хефей); рослинний білок HVP шанхайської компанії Aipu Food Industry Co Ltd; картопляні чіпси компанії Jinjiang Xiexiang (провінція Фуцзянь); бісквіт компанії Sheng Fa Food Factory (м. Дунвань провінція Гуандун).

Заходи щодо вирішення проблеми безпеки вітчизняних продуктів, які пропагує влада Китайської Народної Республіки, часто залишаються лише на словах.

Цзун Жань, відповідальний за перевірку якості продукції однієї з китайських компаній привів кореспондентові The Epoch Times приклад: «16 вересня минулого року Держрада КНР видала розпорядження, згідно якого купувати меламін оптом і в роздріб можна тільки після реєстрації із зазначенням особистих даних. Проте пройшло вже 4 місяці, а меламін можна купити вільно на ринку або через Інтернет абсолютно без жодних реєстрацій. Те, що кажуть чиновники і те, що вони роблять найчастіше це абсолютно різні речі».

На його думку, в Китаї вчинки, подібні додаванню в продукти меламіну, в м'ясо стимуляторів і т.п., вже перетворилися на якусь форму ринкового механізму і якщо цього не робити, то просто неможливо заробляти гроші.

«У країні спостерігається така тенденція, що продукцію добросовісних виробників ніхто не хоче купувати і їм доводиться або робити фальшиві продукти, або закривати свій бізнес. Зрештою на ринку залишаться тільки ті, хто поступає незаконно. Це називається "погані гроші витісняють хороші"», - пояснив Цзун.

Довідка The Epoch Times:

* Меламін - хімічна речовина, яка використовується для виготовлення клеїв і пластмас, також є хибним протеїном, що дозволяє підвищити показники кількості білка у продукті під час перевірки на відповідність стандартам. Однак фактично він білка в собі не містить. Продукти з меламіном, після вживання в їжу, вражають нирки, печінку і селезінку людини, а також викликають захворювання верхніх дихальних шляхів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...